دوشنبه 31 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 9384 22:00 1402/08/20

وام قرض‌ الحسنه فوری برای بیماران نیازمند

وام قرض‌ الحسنه فوری برای بیماران نیازمند

وام ویژه بیماران نیازمند به صورت معاف از پرداخت سود و بهره به درخواست‌کننده واریز می‌شود.

در ایران، وام قرض الحسنه به‌عنوان یکی از ابزارهای موفق در کاهش فقر و رفاه اجتماعی استفاده می‌شود. وام قرض الحسنه از طریق بانک‌ها، مؤسسات مالی و نهادهای دولتی به افراد یا گروه‌های مستحقی که دارای درآمد کم و بدون تضمین مورد قبول هستند، اعطا می‌شود. هدف آن کمک به این افراد جهت انجام حجمی از نیازهای اساسی و ضروری از قبیل خرید مسکن، خرید وسایل خانگی، تکمیل تحصیلات فرزندان و تشکیل کسب و کار است. مزیت اصلی وام قرض الحسنه نسبت به وام‌های بهره‌دار، عدم وجود سود و بهره‌ای است که از طرف دریافت‌کننده وام دریافت می‌شود. این وام به صورت معاف از پرداخت سود و بهره به درخواست‌کننده واریز می‌شود.رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از پرداخت وام قرض‌الحسنه به بیماران نیازمند خبر داد و گفت: در ماه گذشته مبلغ ۶۰ میلیون تومان تسهیلات وام قرض الحسنه به هفت بیماران نیازمند پرداخت شد.

 

دکتر عباس آذرهمایون به پرداخت هزینه دارو و درمان و معیشتی به بیماران نیازمند به مبلغ شش میلیون تومان از طریق واحد مددکاری اشاره کرد و افزود: همچنین مبلغ ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بیماران سرطانی و سخت درمان مساعدت شد.

 

وی به واریز مبلغ ۲۶ میلیون تومان در راستای اهداف مجمع از سوی خیرین حوزه سلامت طی ماه گذشته اشاره و اظهار کرد: در مجموع ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریزی برای ذبح گوسفند، فراخوان برای زمین میدان سرو، قلک ها، صندوق و تهیه لوازم التحریر داشتیم.

 

آذرهمایون اظهار کرد: کارمندان و بازنشستگان مراکز بهداشتی درمانی ملایر شامل شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت، بیمارستان مهر و امام حسین(ع)، در ماه گذشته مبلغی حدود ۹ میلیون تومان برای کمک به بیماران نیازمند واریزی داشتند همچنین ۳۴۹ نفر به واحد مددکاری مجمع خیرین مراجعه کردند که از این تعداد، سه فقره پرونده برای بیماران سرطانی و صعب‌العلاج تشکیل شد.

 

وی به پرداخت چهار میلیون تومان کمک هزینه پرتودرمانی و شیمی درمانی به شش بیمار نیازمند، پرداخت مبلغ سه میلیون تومان کمک هزینه ایاب و ذهاب به شش مورد بیمار نیازمند و توزیع ۲۵ بسته سبد غذایی به ارزش حدود ۳۰ میلیون تومان بین خانواده های نیازمند اشاره کرد.

 

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر ادامه داد: توزیع یک رأس گوسفند ذبح شده به ارزش ۱۰ میلیون تومان، توزیع ۹۱ مورد وسایل کمک توانبخشی شامل اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، ویلچر، تشک مواج، ساکشن و تخت بیمارستانی (به صورت امانی)، توزیع ۹ دستگاه تست قندخون بیماران نیازمند، توزیع ۶۵ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۳۳ میلیون تومان از دیگر اقدامات مجمع در ماه گذشته به شمار می رود.

 

آذرهمایون در رابطه با تجهیزات اهدایی به مجمع خیرین سلامت ملایر نیز توضیح داد: اهدای ۴۰ بسته لوازم‌التحریر توسط جمعی از خیرین، اهدای یک عدد ویلچیر به نیابت از شادروان ساناز خانجانی، اهدای ۲۰ بسته لوازم‌ التحریر، پنج عدد کیف و ۱۰ جفت کفش توسط ستاره اکبرخانزاده، اهدای فرش ۱۲ متری به نیابت از خیر نیکوکار زنده یاد دکتر مرضیه عطشان، اهدای کپسول اکسیژن از طرف خیر نیکوکار حاج اصغر ذولفقاری، اهدای هشت عدد بخاری توسط حاج اصغر سعید پور و اهدای ۱۸۰ عدد کیسه کلستومی توسط خیر نیکوکار بهرامی رقم خورد.

 

وی به دیدار مجمع خیرین سلامت ملایر با خانواده زنده یاد محمدعلی صبوریان، یکی از کوچکترین اهداکننده عضو در سطح استان همدان اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۲ مورد کارت اهدای عضو در مهرماه صادر شده است.

 

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر به عملکرد واحد پرستاری اشاره و اظهار کرد: انجام خدمات پرستاری رایگان پانسمان زخم بستر، تعویض سوند و … در منازل بیماران نیازمند، در ۱۷ نوبت توسط پرستاران نیکوکار گیتی عبدلی و احمد نادری، هادی آقابیگی، موحدی و جانجان صورت پذیرفت.

 

آذرهمایون یادآورشد: همچنین برگزاری نشست با خانواده های بیماران پروانه‌ای، برگزاری نشست هیأت مدیره، اعضای واحد مددکاری و مسئولان مرکز پرتودرمانی مرحوم محمد علی فرشچیان و برگزاری نشست هماهنگی هیأت مدیره و کمیته اجرایی به منظور برنامه‌ریزی هفتمین مراسم نکوداشت خیرین سلامت از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود.

 

ایسنا

برچسب: وام قرض الحسنه ، وام فوری برای بیماران نیازمند ، کمک هزینه درمانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9384


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |