پنج شنبه 30 فروردین، 1403

کدخبر: 173 09:47 1401/11/08
افزایش قدرت چانه زنی مستاجرها

هزینه رهن مسکن در اصفهان، تبریز و مشهد

دسته‌بندی: مسکن
افزایش قدرت چانه زنی مستاجرها

هزینه رهن مسکن در اصفهان، تبریز و مشهد

دسته‌بندی: مسکن

میانگین مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن استیجاری در کلان‌شهرها در حالی به بیش از ۲ میلیون تومان رسیده است که این میزان در شهر تهران به طور متوسط از ۶ میلیون تومان بالاتر است.

بررسی‌‌‌ها وتحقیقات میدانی از بازار اجاره کلان‌شهرهای کشور نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون میانگین مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن استیجاری در کلان‌شهرها در حالی به بیش از ۲ میلیون تومان رسیده است که این میزان در شهر تهران به طور متوسط از ۶ میلیون تومان بالاتر است.

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون متوسط مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن، برای آپارتمان‌‌‌های معمولی واقع در محلات معمولی ومصرفی کلان‌شهر اصفهان رقمی بین ۳ تا ۴ میلیون تومان، کلان‌شهر تبریز حول و حوش ۳ تا ۵/ ۳ میلیون تومان و کلان‌شهر مشهد در محدوده ۵/ ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

آن طور که فعالان بازار اجاره در این سه کلان‌شهر به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کردند هم‌‌‌اکنون از میزان تقاضا در این بازار برای اجاره مسکن نسبت به تابستان کاسته شده است؛ هر چند به دلیل تغییر فصل عرضه فایل نیز محدود‌‌‌تر شده است اما در مجموع قدرت چانه‌‌‌زنی مستاجرها در این بازار افزایش یافته است که این خود دلیلی برای کاهش سرعت رشد اجاره‌‌‌بها در این کلان‌شهرهاست.

منبع: دنیای اقتصاد

برچسب: جهان اقتصاد ، تبریز ، اصفهان ، اخبار روز ، رهن مسکن ، هزینه رهن مسکن ، مشهدhttps://jahaneghtesad.com/direct/173


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |