شنبه 12 اسفند، 1402

کدخبر: 7183 14:54 1402/06/12

نقش پررنگ فولاد هرمزگان در حمایت از ورزش کارگری و قهرمانی

دسته‌بندی: صنایع مادر

نقش پررنگ فولاد هرمزگان در حمایت از ورزش کارگری و قهرمانی

دسته‌بندی: صنایع مادر

فولاد هرمزگان یکی از تولیدکنندگان اصلی فولاد در کشور که نقش پررنگی در صادرات هم ایفا می کند، در تلاش است تا در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ویژه حوزه ورزش با نگاهی تخصصی ، پتانسیل های موجود در استان را شناسایی و سهم قابل توجهی در حوزه ورزشی دربین بنگاه های اقتصادی داشته باشد.

 فولاد هرمزگان در کنار موفقیت هایی که در تولید، فروش و صادرات دارد به عنوان وظیفه هر بنگاه اقتصادی، در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز خوش درخشیده است.

درواقع این مجموعه در تلاش است تا در کنار توسعه اقتصادی که در استان رقم می زند، با توسعه فعالیت های خود در بخش مسئولیت های اجتماعی، توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی را هم محقق کند. سرمایه گذاری این مجموعه در حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی نه تنها برای استان بلکه برای فولاد هرمزگان هم سودآور خواهد بود.

یکی از اقدامات مهمی که این مجموعه در بحث مسئولیت های اجتماعی در دستور کار قرار داده است افتتاح دفتر امور ورزشی است که می تواند حاکی از اجرای برنامه های مهمی برای این حوزه باشد. در واقع افتتاح این دفتر نشان می دهد فولاد هرمزگان توسعه اجتماعی استان را در اولویت های خود قرار داده است.

فولاد هرمزگان علاوه بر رکورد شکنی های پی در پی توانسته به عنوان بنگاه اقتصادی پیشران در حوزه مسئولیت های اجتماعی باشد. نگاهی به این حوزه نشان می دهد، ۳۶ تیم در بخش قهرمانی و حرفه‌ ای در فولاد هرمزگان فعالیت دارند که شامل رشته‌هایی همچون فوتبال، فوتبال ساحلی، فوتسال، بسکتبال، والیبال، والیبال ساحلی قایقرانی، تیراندازی، دوومیدانی، ورزش‌های جانبازان و معلولین (بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته) می شوند.

اما فولاد هرمزگان فعالیت در این بخش را تنها به داشتن تیم های ورزشی محدود نکرده است، بلکه در تلاش است تا زیرساخت های توسعه ورزشی را نیز در استان توسعه دهد. این مجموعه در حال نهایی کردن دریافت زمینی در شهر بندرعباس جهت ایجاد و ساخت ورزشگاه اختصاصی به همراه مراکز پیشرفته و حرفه‌ای ورزشی است که بتواند سهم خود در حوزه ورزش استان را افزایش دهد.

این موضوع می تواند کمک کند تا افراد با استعداد با حمایت این مجموعه راهی تیم های ملی کشور شوند.

دفتر امور ورزش فولاد هرمزگان در بخش حرفه‌ای و قهرمانی نیز در جهت تسهیل امورات تیم‌های ورزشی زیرمجموعه و پشتیبانی ایده ‌آل تیم‌های ورزشی در شهر بندرعباس راه‌اندازی شده که می تواند باعث شود تا این مجموعه در حوزه ورزشی نیزحرف بسیاری داشته باشد و بتواند ظرفیت های موجود را به بهره برداری برساند.

نگاه تخصصی همراه با سرمایه گذاری می تواند دستاوردهای بسیاری را برای منطقه به همراه داشته باشد. بدون شک با توسعه ورزش در منطقه میزان آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند و این می تواند یک دستاورد بسیار بزرگ برای فولاد هرمزگان باشد. از سویی دیگر مردم منطقه نیز با مشاهده چنین آثار مثبتی، بی تردید حمایت های خود از این مجموعه و توسعه هرچه بیشتر طرح های تولیدی آن را افزایش داده و به نوعی شاهد توسعه اقتصادی و فرهنگی در استان خواهیم بود.

درواقع فولاد هرمزگان ثابت کرده است بدنبال توسعه پایدار در منطقه است و تلاش می کند بعد اقتصادی و اجتماعی را به طور همزمان پیش برده و علاوه بر حضور پررنگ در زنجیره ارزش فولاد در حوزه های فرهنگی و ورزشی نیز بتواند درمیان تولیدکنندگان فولادی سهم بیشتری را از آن خود کند.

منبع: معدن نامه

برچسب: جهان اقتصاد ، فولاد ، صادرات ، ورزشی ، فولاد هرمزگان ، توسعه ، زیرساخت ، اخبار روز ، مسئولیت های اجتماعیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7183


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |