شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 12440 05:00 1402/11/16

مال باختگان از بهم زدن صحنه جرم خودداری کنند

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها

مال باختگان از بهم زدن صحنه جرم خودداری کنند

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها

رئیس پلیس آگاهی استان، دست نخورده باقی ماندن صحنه جرم را بسیار مهم عنوان کرد و از مال باختگان خواست تا زمان رسیدن تیم بررسی صحنه جرم این پلیس به هیچ چیزی دست نزنند.

سرهنگ "حسين تُرکيان" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: يکي از کارهاي بسيار خوبي که در پليس آگاهي استان اصفهان صورت گرفته راه اندازي تيم هاي بررسي صحنه جرم در تمامي کلانتري هاي استان است که در صورت وقوع هرگونه سرقت، قتل و يا هر جرم ديگري سريعاً اين تيم ها در صحنه حضور يافته و مدارک و سرنخ هايي از مجرمان را با استفاده از روش هاي علمي بدست مي آورند. 

 

وي با بيان اينکه در بسياري از موارد شاهد آلوده شدن صحنه جرم توسط خانواده مال باخته، بزه ديده و يا همسايگان اين افراد هستيم  گفت: دست نخورده باقي ماندن صحنه جرم براي پليس از اهميت بسيار زيادي برخوردار است و  بايد در اين زمينه اطلاع رساني مناسبي صورت گرفته و آموزش هاي ويژه اي ارائه شود  و از ورود افراد متفرقه به محل وقوع جرم تا رسيدن اکيپ بررسي صحنه جرم جلوگيري به عمل آيد. 

 

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان تصريح کرد: در خواست ما از مالباختگان، بزه ديدگان و افرادي که با جرم سرقت يا قتلي مواجه مي شوند اين است که به هيچ عنوان صحنه جرم بهم نزده و جاي چيزي را تغيير ندهند تا اينکه تيم هاي بررسي صحنه جرم پلس آگاهي بتوانند کار تخصصي خود را به نحو احسن انجام دهند. 

سرهنگ تُرکيان عنوان کرد: به  افراد که هنگام ورود به منزل متوجه وقوع جرم سرقت در آن شدند توصيه مي کنيم ابتدا خونسردي خود را حفظ کرده و سريعاً از طريق تماس با شماره تلفن 110 موضوع را به پليس اطلاع دهند و تا زمان حضور تيم بررسي صحنه جرم  به هيچ يک از وسايل منزل دست نزنند و به افراد غير مسئول هم اجازه دست زدن به صحنه سرقت را ندهند. از تجمع افراد در محل وقوع سرقت جلوگيري کرده و مراحل پيگيري سرقت توسط کارآگاهان پليس را براي هيچ کس بازگو نکنند. 

 

اين مقام انتظامي در ادامه خاطر نشان کرد: اگر جرم واقع شده در زمره جرايمي که رسيدگي به آنها در حيطه وظايف کلانتري ها نباشد پرونده به پليس آگاهي ارجاع داده مي شود و اين روند نيز توسط شاکي بايد انجام يابد و انتقال هرچه سريع تر پرونده از اهميت ويژه برخوردار است. 

سرهنگ تُرکيان گفت: در مدتي که تحقيقات روي جرم انجام شده در جريان است و کارآگاهان پليس آگاهي در حال شناسايي و دستگيري مجرم يا مجرمان هستند ممکن است به دفعات از شاکي دعوت شود که براي تکميل اطلاعات، تعيين هويت مجرم به ويژه در مواردي که فرد قرباني مجرم را ديده مانند سرقت به عنف يا تشخيص اموال سرقتي خود به پليس آگاهي مراجعه کند. 

 

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان تاکيد کرد: همکاري با افسر مسئول پرونده در مرحله رسيدگي به شکايت از اهميت زيادي برخوردار است و در صورت عدم همکاري، تبعات ناشي از تاخير يا نقص در رسيدگي بيش از همه متوجه شاکيان پرونده خواهد بود بنابر اين توصيه مي کنيم در اين مرحله با ماموران در اجراي وظايفشان حداکثر همراهي و مساعدت را انجام دهند تا هرچه زودتر پرونده با پرونده با کسب نتيجه مطلب به سرانجام برسد.

برچسب: اصفهان ، رئيس پليس آگاهي استان اصفهان ، بهم زدن صحنه جرمhttps://jahaneghtesad.com/direct/12440


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |