پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 15853 08:30 1403/02/30

هشدار به مالکان مسکن مهر: فقط یک هفته فرصت دارید

دسته‌بندی: اخبار ویژه ، مسکن

هشدار به مالکان مسکن مهر: فقط یک هفته فرصت دارید

دسته‌بندی: اخبار ویژه ، مسکن

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: مالکان واحدهای مسکن مهر خالی از سکنه تنها یک هفته برای تعیین و تکلیف واحدهای خود فرصت دارند.

 سعید غفوری، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه مالکان خانه های خالی مسکن مهر در شهرهای جدید کمتر از یک هفته برای تعیین و تکلیف واحدهای خود و یا عرضه آنها به بازار مسکن فرصت دارند گفت: در ۱۹ اردیبهشت ماه اعلام به مالکان واحدهای مسکن مهر اولتیماتوم دادیم که هرچه سریعتر وضعیت واحدهای خالی را مشخص کنند تا مالکان مشمول مالیات بر خانه‌های خالی نشوند.

 

وی اظهار کرد:  تاکنون  بیش از  ۳۰ هزار واحد مسکونی خالی در شهرهای جدید شناسایی شده است که به تمام مالکان آنها جهت تعیین تکلیف و معرفی ساکن، اخطار داده شده است.

 

غفوری با بیان اینکه  تعدادی از مالکان وارد سامانه ملی املاک و اسکان شده و نسبت به تکمیل، تأیید یا تصحیح اطلاعات مالکیت خود و همچنین ساکنان واحدهای خود  اقدام کرده‌ و  برخی دیگر هیچ اقدامی انجام نداده اند افزود:  مالکان این واحدها پس از پالایش مجدد با داده‌های دستگاه‌ها، تا  هفته آینده نهایی شده و توسط وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند.

 

وی  با اشاره به اینکه دارندگان واحدهای خالی در شهرهای جدید به منظور تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر واحدهای خالی و عرضه آنها به بازار مسکن  باید اقدام کنند گفت: عرضه این واحدها به بازار می‌تواند قیمت مسکن و اجاره بها را تعدیل کند. 

 

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید  تاکید کرد: مالکان مشمول مالیات نخواهند شد. اگر این واحدها برای سال بعد خالی بماند میزان مالیاتی که از این واحدها اخذ خواهد شد به دو برابر می‌رسد.

برچسب: مالیات خانه های خالی ، مسکن مهر ، مالکان مسکن مهرhttps://jahaneghtesad.com/direct/15853


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |