جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 1285 10:42 1402/01/07

قیمت جهانی طلا امروز؛ ۷فروردین‌۱۴۰۲

قیمت جهانی طلا امروز؛ ۷فروردین‌۱۴۰۲

قیمت هر اونس طلا با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اظهارات مقامات آمریکا و اطمینان دادن آن‌ها به سرمایه‌گذاران درمورد انجام اقدامات لازم برای حل بحران در بخش بانک‌داری باعث شد قیمت طلا از سطح ۲۰۰۰ دلار فاصله بیشتری بگیرد. این اظهارات به‌همراه افزایش ارزش دلار و بهبود بازار سهام قیمت طلا را پایین آورده است. اما رویداد‌های قابل‌توجه اقتصاد کلان مثل مشکلات احتمالی در صنعت بانک‌داری دنیا از قیمت طلا حمایت خواهد کرد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مشکلات اخیر به‌وجودآمده برای دویچه بانک باعث افزایش دوباره نگرانی در میان سرمایه‌گذاران شد و تمایل آن‌ها به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را در روز جمعه افزایش داد. با وجود این‌که هیچ مدرک قطعی برای هر گونه مشکل قابل‌توجه در بانک دویچه وجود ندارد، اما نگرانی درمورد کمبود سرمایه در بانک‌های آمریکا می‌تواند قیمت طلا را دوباره بالا ببرد.

مقامات فدرال رزرو آمریکا در اجلاس سیاست‌گذاری خود در هفته گذشته اعلام کردند هیچ نشانه‌ای از بدتر شدن فشار‌های مالی وجود ندارد و می‌توان دوباره تمرکز را بر کاهش تورم از طریق افزایش نرخ بهره گذاشت. فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ درصد در این اجلاس افزایش داد و اعلام کرد این روند در آینده متوقف خواهد شد. مقامات این بانک ضمن تأکید بر ثبات سیستم بانکی کشور، همچنان مقابله با تورم را اولویت اصلی خود اعلام کردند.

از نظر ژئوپلیتیکی، اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور آمریکا درمورد استقرار سلاح‌های هسته‌ای در بلاروس به‌همراه ۱۰ هواپیما برای حمل این سلاح‌ها تنش‌ها در اروپا بر سر مسئله اوکراین را تشدید کرده‌است. پوتین اعلام کرد این اقدام مخالف قرارداد منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای نیست و روسیه درست همان کاری را در بلاروس کرده که آمریکا در اروپا انجام می‌دهد. ناتو از این تصمیم به‌شدت انتقاد کرده و آن را خطرناک و غیرمسئولانه می‌داند. افزایش تنش‌ها در این شرایط می‌تواند تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش دهد.

قیمت نقره امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۲۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۰ درصد کاهش ۹۷۸ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

 

منبع: ایبنا

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، قیمت طلا ، اونس طلا ، طلای جهانی ، فدرال رزرو ، ارزش دلار ، قیمت نقره ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/1285


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |