دوشنبه 07 اسفند، 1402

کدخبر: 8209 12:35 1402/07/18

عزم چادرملو برای تولید ۴ میلیون تن گندله

عزم چادرملو برای تولید ۴ میلیون تن گندله

مدیر گندله سازی چادرملودر گفت و گویی با اشاره به عزم مدیران و پرسنل کارخانه گندله سازی چادرملو در اردکان یزد برای کسب رکورد ۴ میلیون تن گندله در سال گفت : در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری با وجود اعمال محدودیت های ناشی از کمبود انرژی توانستیم ۱ میلیون و ۹۵۹ هزارو۹۰۲ تن گندله آهن تولید کنیم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۱۳۰ هزارتن بیشتر است.

 مهندس عبدالله کمالی افزود: ظرفیت اسمی این واحد تولیدی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزارتن در سال است که طی سالهای اخیر با تدابیر اعمال شده در جهت بهینه سازی فرایند تولید و کاهش توقفات دوره ای، هر سال شاهد افزایش تولید بوده ایم به طوریکه در سال ۱۴۰۱ موفق شدیم۳ میلیون و ۷۶۸ هزارتن گندله آهن تولید کنیم و انشالله امسال همه توان خود را برای رسیدن به مرز ۴ میلیون تن گندله مصروف خواهیم داشت .

 

کمالی در خصوص بهره گیری از فناوریهای روز در این واحد نیز گفت: در زمینه کیفیت گندله می توان به بهره براداری از پروژه (CMC) تزریق سود و امکان سنجی استفاده از چسب های ارگانیک اشاره کرد.

 

در زمینه افزایش راندمان ناحیه تولید گندله خام هم می توان به استفاده از پردازش تصویر که یکی از به روزترین سیستم های به کار رفته در صنایع است و همچنین افزایش راندمان سرندهای غلتکی (Roller Screen) اشاره کرد.

 

همچنین بروزرسانی و بهره برداری از سیستم های کنترلی جدید برای اتاق کنترل، برخی از اقداماتی بوده است که در راستای به روز نگهداشتن واحد گندله سازی انجام شده و نتایج آن بهبود سیستم را نشان می دهد.

 

وی در پاسخ به تمهیدات اندیشیده شده جهت کاهش مصرف انرژی هم افزود: میزان مصرف انرژی در کارخانه گندله سازی اردکان با تلاش و همت همکاران و تشکیل مستمر کمیته های بهبود انرژی در شرایط بسیار خوب و در پایین ترین میزان مصرف قرار دارد به طوریکه می توان گفت: میزان مصرف نسبت به نرم معمول این واحد صنعتی به ویژه در مصرف آب کمتر است.

جدول مصرف انرژی در کارخانه گندله سازی اردکان

 

حامل­های انرژی

مصرف بر اساس طراحی

مصرف واقعی

برق

37.5 kWh/ton

32.6 kWh/ton

آب

150 liter/ton

65 liter/ton

گاز

24 Nm3/ton

17.5 Nm3/ton

پیام آوران معدن و فولاد

برچسب: چادرملو ، گندله ، گندله سنگ آهن ، اردکانhttps://jahaneghtesad.com/direct/8209


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |