جمعه 31 فروردین، 1403

کدخبر: 3829 22:10 1402/03/21
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت

بررسی ۲۴۰ طرح اولویت دار و اضطراری وزارت نیرو برای رفع تنش آبی در کشور

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت

بررسی ۲۴۰ طرح اولویت دار و اضطراری وزارت نیرو برای رفع تنش آبی در کشور

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق

جلسه بررسی طرح های اولویت دار و اضطراری وزارت نیرو ظهر امروز (یکشنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و در آن ۲۴۰ طرح مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع موانع اجرایی آنها اتخاذ شد.

دکتر محمد مخبر در این نشست رصد مستمر وضعیت شهرها و استان های دارای تنش آبی شدید و پیش بینی اقدامات لازم برای رفع مشکلات احتمالی را ضروری دانست و از وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه خواست با توجه به شروع فصل تابستان در جهت تامین منابع مالی و سرعت بخشی به اجرای طرح های اضطراری بیش از پیش بکوشند.

گفتنی است در این جلسه که وزیر نیرو و نمایندگان دستگاههای اجرایی ذیربط نیز حضور داشتند، گزارشی از روند اجرای ۲۴۰ طرح و پروژه اولویت دار وزارت نیرو شامل ۵۲ طرح در حوزه سد، ۲۸ طرح در بخش شبکه آبیاری و زهکشی، ۱۰۰طرح آبرسانی شهری، یک طرح آبرسانی به ۱۰هزار روستا و ۵۹طرح در بخش فاضلاب ارائه شد.

در این نشست همچنین طرح های اضطراری آبرسانی وزارت نیرو به استانهای مختلف کشور و به ویژه استانهای دارای تنش آبی نظیر سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، گلستان و تهران مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای مدیریت تامین و مصرف آب در این نواحی اتخاذ شد.

در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت طرح های آبرسانی در استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان نيز ارائه شد و راهکارهای لازم جهت رفع موانع پیش روی اجرای این طرح ها مورد بررسی قرار گرفت.

برچسب: جهان اقتصاد ، وزارت نیرو ، گلستان ، آبرسانی ، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی ، تنش آبی ، تهران ، اخبار روز ، مخبر دزفولیhttps://jahaneghtesad.com/direct/3829


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |