پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 4921 12:59 1402/04/12

بازارهای جهانی فولاد همچنان در رکود

بازارهای جهانی فولاد همچنان در رکود

گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.

هفته گذشته در بازار واردات سنگ‌آهن چین متوسط قیمت خلوص ۶۲‌درصد این محصول از ۱۱۲دلار در هر تن سی‌اف‌آر پایان هفته قبل به حدود ۱۱۴دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید. نخست‌وزیر چین اظهار کرد که در سه‌ماه دوم سال‌جاری میلادی نرخ رشد اقتصادی چین بهبود داشته و بسته‌های محرک اقتصادی بیشتری در راه است. این خبر چشم‌انداز تقاضای سنگ‌آهن چین را بهبود بخشید.

قراضه:  هفته گذشته در بازار واردات قراضه ترکیه قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ با توجه به تعطیلات عید قربان در ۳۸۰دلار به‌ازای هر تن سی‌اف‌آر ثابت ماند. برخی انتظار داشتند قیمت ۱۰ تا ۱۵دلار ارزان‌تر شود. در مجموع روند قیمت روزهای آینده با فعال شدن بازار روشن‌تر می‌شود. قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن در ۳۴۴دلار به‌ازای هر تن فوب ثبات نسبی داشت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز در ۳۹۹دلار به‌ازای هر تن سی‌اف‌آر بدون تغییر باقی ماند.

بیلت: در هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه در ۵۰۵دلار به‌ازای هر تن فوب بدون تغییر ماند. در بازار داخلی چین قیمت بیلت نزولی بود و از ۴۹۳دلار به ۴۸۸دلار در هر تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی چین نیز از ۴۸۲دلار طی هفته قبل به ۴۷۸دلار به‌ازای هر تن سی‌اف‌آر رسید. در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت ۳دلار بالا رفت و به ۵۲۳دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید.

مقاطع:  هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی یک‌دلار افت داشت و ۵۵۲دلار به‌ازای هر تن فوب ثبت شد. قیمت میلگرد در بورس شانگهای نیز از ۵۱۳دلار به ۵۱۷دلار در هر تن تغییر قیمت داشت. نرخ میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۳دلار افت داشت و ۶۱۰دلار در هر تن فوب ثبت شد. همچنین در بازار داخلی آمریکا میلگرد ۲۰دلار افت داشت و ۹۰۵دلار در هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد در ۵۹۰یورو به‌ازای هر تن درب کارخانه بدون تغییر باقی ماند.

ورق: ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در ۵۹۰دلار به‌ازای هر تن فوب باقی ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۴۸ تا ۵۶۴دلار به ۵۴۵ تا ۵۶۴دلار در هر تن فوب رسید و تغییر جدی نداشت. همچنین در بورس شانگهای قیمت قرارداد ورق گرم تحویل اکتبر ۵۲۷دلار در هر تن بود که ۸دلار رشد داشت. در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا نیز ورق گرم بین ۵۸۰ تا ۵۹۰دلار در تن در نوسان بود. در بازار داخلی اروپا ورق گرم در ۶۷۰یورو به‌ازای هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی آمریکا هم ورق گرم در ۹۰۰دلار به‌ازای هر شورت تن درب کارخانه بدون تغییر ماند.

به این ترتیب بازار جهانی همچنان در رکود است. ضمن آنکه تعطیلی کشورهای همسایه به علت عید قربان مزید بر علت شده است. باید در انتظار اتفاقات بعد از تعطیلات بود. چینی‌ها به علت رکود و مازاد تولید همچنان در بازار فعال هستند و همین امر چشم‌انداز بازار را مبهم کرده است.

برچسب: بورس ، جهان اقتصاد ، سنگ آهن ، فولاد ، قیمت ، چین ، واردات ، صادرات ، رکود ، بازار جهانی ، شانگهای ، اخبار روز ، بیلت ، ورق گرم ، عید قربانhttps://jahaneghtesad.com/direct/4921


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |