پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 6265 18:53:00 1402-05-18
مسکن از این هم ارزان تر می شود

استفاده از فناوری های نوین در ساخت و ساز

دسته‌بندی: مسکن
مسکن از این هم ارزان تر می شود

استفاده از فناوری های نوین در ساخت و ساز

دسته‌بندی: مسکن

دستیار وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه کاهش دوره ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه، گفت: باید در ساخت‌وسازها از فناوری نوین استفاده کنیم.

روح‌الله اکبری با اشاره به تاکید وزیر راه در رابطه با برنامه‌ریزی هدفمند، هوشمند و نتیجه‌گرا بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای حضور در نمایشگاه صنعت ساختمان، اظهار کرد: باید بتوانیم در ساخت و سازها از فناوری‌های نوین استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در نهضت ملی مسکن مشکلات متفاوت است؛ یکی از مسائل زمان ساخت است، الان بالا ۳۶ ماه زمان می‌برد که به دنبال‌آن هستیم این مدت را به ۱۸ تا ۲۴ ماه کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: قیمت تمام شده، تامین مالی (مردم پایه)، صرفه جویی در مصرف انرژی و... چهار مورد مهم در ساخت و ساز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با تاکید بر توسعه کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: یکی از مهمترین شاخصه ها کیفیت است، اگر ما شهری بسازم که فارغ از کیفی باشد دچار وضعیتی مانند بافت فرسوده می شویم. در صورتیکه اگر مسکن با کیفیت باشد سال‌های سال می توانیم از آن بهره ببریم.

جعفری با اشاره به ناگاه  هوشمندسازی و صنعتی‌سازی ، افزود: باید ادبیات و فرهنگ مورد نیاز به نگاه به شهر را تغییر دهیم. امروز برای اینکه بتوانیم ظرفیت مناسبی در حوزه مسکن داشته باشیم با بتوانیم مدیریت هزینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر فرمت قراردادهای پیمانکاری اضافه کرد: در شهرهای جدید فقط مسکن نمی سازیم. باید بتوانیم در خدمات عمومی، شهری، شبکه جمع آوری فاضلاب، تاسیسات شهری، انرژی و... ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد 27 شهرک ساحلی فرآیندها، گفت: با اجرای این برنامه ظرفیت همه تولیدکننده در بخش های عمرانی به کار گرفته خواهد شد.

 

منبع: تیترکوتاه

برچسب: جهان اقتصاد ، مسکن ، بازار مسکن ، طرح حمایتی مسکن ، تولید مسکن ، عرضه مسکن ، قیمت مسکن ، نرخ مسکن ، طرح مسکن ملی ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/6265


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |