شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 12307 05:30 1402/11/12
به مناسبت روز جهانی گمرک :

اتاق بازرگانی اصفهان همایش « گمرک و حال خوب » برگزار کرد .

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها
به مناسبت روز جهانی گمرک :

اتاق بازرگانی اصفهان همایش « گمرک و حال خوب » برگزار کرد .

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها

اتاق بازرگانی صنعت ، معاون و کشاورزی اصفهان به مناسبت 26 ژانویه روز جهانی گمرک همایشی تحت عنوان گمرک و حال خوب برگزار نمود .

 این همایش  با حضور فعالان اقتصادی ، تولیدکنندگان و صادر کنندگان استان اصفهان و جمعی از بازنشستگان و کارکنان گمرکات استان اصفهان برگزار گردید . 

 

در این همایش امیر کشانی رییس اتاق بازرکانی اصفهان ضمن خیرمقدم به حضار و تبریک روز جهانی گمرک بیان داشت:  مدیرکل گمرکات استان اصفهان به عنوان پیش قدم و اولین مدیرکل استان پیشنهاد برگزاری میز خدمت را در اتاق اصفهان دادند که با توجه به استقبال خوب فعالان اقتصادی و اعلام رضایت مندی حداکثری این طرح را الگو قرارداده و برای سایر ادارات استان نیز اجرایی نموده ایم .

 

حقیقت سرشت معاون امور هماهنگی استانداری اصفهان اذعان داشت :استانداری اصفهان از عملکرد گمرکات استان در زمینه تسهیل تشریفات گمرکی و خدمت رسانی به فعالان اقتصادی تقدیر و تشکر می نماید و پیشنهادات سازنده گمرکات استان اصفهان در جلسات تخصصی راه گشایی مشکلات حوزه تجارت خارجی استان بوده است .

 

ابوالفضل اکبرپور معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : مدیران و کارکنان گمرک در جای جای کشور و در نقاط مرزی و دور افتاده به خدمت رسانی به مردم و جامعه مشغول هستند و افرادی که با تسهیل گری راه را برای مردم باز می کنند و در دل کارکنان و ارباب رجوع  قرار گرفته اند از اجر ویژه هم نزد مردم و هم خداوند متعال بهره مند خواهند شد . 

 

دکتر نعمت اله اکبری عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان به ارائه شاخص ها ،آمار و عملکرد بهبود فضای کسب و کار طی سالیان اخیر خاطر نشان کرد : گمرک در بهبود فضای کسب و کار نقش اساسی دارد و بزرگترین مشکل گمرک تعدد قوانین ، مقررات بخشنامه ها حوزه تجارت خارجی بوده و به موجب قانون و تعاریف بین المللی گمرک دستگاه های حاکمیتی و مجری قوانین وضع شده در حوزه تجارت خارجی است .  

 

محمد رضا جبار زارع کارآفرین و مدیرعامل مجموعه صنعتی همگام خودرو آسیا بیان داشت : کار آفرینان و تولید کنندگان نقش به سزایی در حفظ و افزایش ثروت های ملی دارند و امروز گمرک ، حاکمیت ،جامعه و مردم بیش از پیش نیاز به حال خوب و امید دارند و با حال خوب می توان به قله های پیشرفت دست یابیم . 

 

مسعود صرامی تولیدکننده ، کارآفرین و سرمایه گذار در حوزه سلامت و رفاه جامعه اذعان داشت : طی سالیان متمادی که در حوزه واردات و صادرات و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی فعالیت می نمایم ، گمرکات استان با توجه به ظرفیت های موجود  و تسهیلات و بسته های حمایتی نظیر ترخیص درصدی  یا ارزیابی در محل  ، حال خوب را به فعالان اقتصادی انتقال می دهد . 

 

رسول کوهستانی پزوه مدیرکل گمرکات استان اصفهان از تلاشهای کارکنان گمرکات استان  که بدون تعطیلی در تمامی ایام سال و شبانه روزی در اقصی نقاط استان به واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی خدمت رسانی می کنند  قدردانی نمود و تصریح کرد : فعالان اقتصادی می بایستی حقوق مکتسبه خود را بدانند تا زمانی که محدودیت ،  ممنوعیت و یا افزایش تعرفه اتفاق افتاد با استفاده از حقوق مکتسبه خود به صورت قانونی از حداکثر تسهیلات بهره مند شوند و گفت: بسته های حمایتی گمرک را همه ساله در ابتدای سال به استانداری و اتاق بازرگانی اعلام و با تصویب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آنها را اجرا و هرسه ماه گزارش عملکرد ارائه می دهیم

برچسب: روز جهانی گمرک ، اصفهان ، اتاق بازرگانی اصفهان ، همایش گمرک و حال خوبhttps://jahaneghtesad.com/direct/12307


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |