یکشنبه 19 آذر، 1402

کدخبر: 1381 14:31:08 1393-02-01
۲۸درصد کل واگذاری ها در نیمه دوم سال ۹۲ انجام شد

۲۸درصد کل واگذاری ها در نیمه دوم سال ۹۲ انجام شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
۲۸درصد کل واگذاری ها در نیمه دوم سال ۹۲ انجام شد

۲۸درصد کل واگذاری ها در نیمه دوم سال ۹۲ انجام شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه :رییس سازمان خصوصی سازی گفت : قیمت‌گذاری و تعیین شرایط و روش عرضه ۳۷ هزار میلیارد تومان سهم دولتی نیز در نیمه دوم سال گذشته مصوب شد که از این میزان ۲۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان واگذاری قطعی در ۶ ماه دوم سال ۹۲ صورت گرفت .
پوری حسینی افزود: سال ۸۰ نقطه عطفی در واگذاری سهام شرکتهای دولتی در کشور بود که با تغییر نام، اهداف، اساسنامه و وظایف سازمان مالی گسترش مالکیت واحدهای تولیدی به سازمان خصوصی سازی، واگذاری سهام شرکتهای دولتی به بخش خصوصی جدیت یافت.
معاون وزیر اقتصادی و دارایی افزود: تا سال ۸۵ که اصل ۴۴ قانون اساسی ابلاغ شد واگذاری سهام دولتی ناچیز بود اما از این سال به بعد، با اضافه شدن بخشی به واگذاریها تحت عنوان سهام عدالت، آمار خصوصی سازی به مرور رشد چشمگیری پیدا کرد.
وی در مورد عملکرد سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: از سال ۸۰ تا پایان نیمه نخست سال ۹۲ بالغ بر ۴۲ هزار میلیارد تومان سهم دولتی به صورت رقابتی به بخش خصوصی و ۱۱ هزار میلیارد تومان بابت رددیون دولت واگذار شده است که در مجموع ۵۴ هزار میلیارد تومان واگذاری به افراد حقیقی و حقوقی خصوصی را شامل می شود.
پوری حسینی افزود: همچنین در این مدت ۱۵ هزار میلیارد تومان انتقال قطعی اصل سهام بابت رددیون دولت و ۲۶ هزار میلیارد تومان واگذاری قطعی بابت سهام عدالت صورت گرفته است که در مجموع باید گفت ارزش کل واگذاریهای سازمان خصوصی‌سازی از سال ۸۰ تا پایان شش ماه اول سال ۹۲ بالغ بر ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است.
رییس کل سازمان خصوصی‌سازی در خصوص عملکرد شش ماه دوم سال ۹۲ این سازمان نیز گفت: در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده است که ۲۸ درصد کل واگذاریهای این سازمان از سال ۸۰ تاکنون را شامل می‌شود.
وی افزود: همچنین در این مدت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انتقال قطعی اصل سهام بابت رددیون دولت انجام شده که ۸۰ درصد کل واگذاریهای رددیون سازمان خصوصی سازی از سال ۸۰ تاکنون را شامل می‌شود.
رییس سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری قطعی سهام عدالت در نیمه دوم سال گذشته نیز تصریح کرد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم در نیمه دوم سال ۹۲ بابت سهام عدالت بوده است که ۶ درصد کل واگذاریهای این سازمان در ۱۲ سال گذشته در بخش مربوط به سهام عدالت را دربر می‌گیرد.
پوری حسینی در پایان گفت: قیمت‌گذاری و تعیین شرایط و روش عرضه ۳۷ هزار میلیارد تومان سهم دولتی نیز در نیمه دوم سال گذشته مصوب شد که از این میزان ۲۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان واگذاری قطعی در ۶ ماه دوم پارسال صورت گرفت.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |