پنج شنبه 13 بهمن، 1401

کدخبر: 181176 13:04:12 1401-03-08
پاکستان برای واردات نفت از روسیه اعلام آمادگی کرد

پاکستان برای واردات نفت از روسیه اعلام آمادگی کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پاکستان برای واردات نفت از روسیه اعلام آمادگی کرد

پاکستان برای واردات نفت از روسیه اعلام آمادگی کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، سخنگوی دفتر خارجه پاکستان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد پاکستان بر اساس منافع ملی، برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری، سیاست باز دارد. روزنامه اکسپرس تریبون به نقل از عصام افتخار نوشت: سیاست ما از نظر توسعه روابط اقتصادی و تجاری روشن است. ما بر اساس منافع ملی، یک سیاست باز داریم. هر وقت که ببینیم یک منفعت ملی وجود دارد، گزینه‌ها و راه‌ها را دنبال می‌کنیم.

سخنگوی دفتر خارجه پاکستان این اظهارات را در هنگام پاسخ به پرسشی درباره این که آیا پاکستان واردات نفت و غلات از روسیه را بررسی کرده است، بیان کرد.

دولت پاکستان به تازگی برای احیای برنامه صندوق بین المللی پول، قیمت فرآورده‌های نفتی را افزایش داده است. قیمتها از جمعه ۲۰ درصد افزایش یافت و قیمت جدید هر لیتر بنزین ۱۷۹.۸۶ روپیه و قیمت هر لیتر دیزل ۱۷۴.۱۵ روپیه خواهد بود.

روسیه عملیات نظامی خود را در ۲۴ فوریه درست روزی که عمران خان، نخست وزیر وقت پاکستان به مسکو رفت تا ساخت خط لوله گازی چند میلیارد دلاری با همکاری شرکتهای روسی را پیش ببرد آغاز کرد. بسیاری این دیدار عمران خان را بدموقع توصیف کردند. عمران خان که از قدرت کنار رفته است، مدعی شده است دولت شهباز شریف برنامه خرید ارزان نفت روسیه را که دولت وی دنبال کرده بود، لغو کرده است.

بر اساس گزارش بیزنس استاندارد، بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان اخیرا از سفر عمران خان به مسکو دفاع و اظهار کرده بود نخست وزیر پیشین پاکستان از قصد روسیه برای حمله به اوکراین در روزی که وارد مسکو شد، مطلع نبود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |