پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 2857 14:36:17 1393-04-10
يک نماينده مجلس: دولت به فرصت بيشتري براي اثبات توانايي‌هايش نياز دارد

يک نماينده مجلس: دولت به فرصت بيشتري براي اثبات توانايي‌هايش نياز دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
يک نماينده مجلس: دولت به فرصت بيشتري براي اثبات توانايي‌هايش نياز دارد

يک نماينده مجلس: دولت به فرصت بيشتري براي اثبات توانايي‌هايش نياز دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: پايين بودن قدرت خريد مردم موجب عدم فروش کالاهاي توليد داخلي و در نهايت ضرر توليد کنندگان مي شود

.محمد رجايي در گفت‌وگو با ايسنا ، اظهار کرد: ضروري‌ترين کار براي غلبه بر مشکلات توليد ملي، تلاش براي افزايش قدرت خريد مردم و رفع مشکلات تامين سرمايه در گردش کارخانه‌ها است.

وي افزود: براي توجيه مردم در راستاي خريد کالاهاي داخلي بايد زمينه‌هاي لازم را فراهم کرده و يا کالاهايي که مشتري کافي ندارند را به سمت صادرات سوق دهيم.
رجايي خاطرنشان کرد: باقي ماندن کالاهاي توليدي بر روي دست توليد کنندگان منجر به ضرر آن‌ها مي‌شود زيرا تمامي توليدکنندگان داراي بدهي مالي به بانک‌ها بوده و نياز به تامين مالي براي پرداخت اقساط خود دارند.
وي با اشاره به مشکلات مالياتي توليدکنندگان نيز گفت: قانون مالياتي در حال بررسي است و در قانون جديد براي شفاف‌سازي و توسعه پهنه ماليات‌رساني تلاش شده تا با گرفتن درصدهاي کمتر، هزينه‌هاي دولت تامين شود.
نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: همان‌گونه که همه براي جدايي درآمدهاي دولت از پول نفت شعار مي‌دهيم در عمل بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنيم که توليدکنندگان در فشار مالي قرار نگيرند.
وي ابراز اميدواري کرد: با بسته نرم‌افزاري سازمان مالياتي و شفاف‌سازي‌هاي لازم مشکلات توليدکنندگان مرتفع شود.
رجايي درباره فرهنگ‌سازي براي خريد کالاهاي داخلي نيز گفت: براي فرهنگ‌سازي در اين زمينه بايد در ابتدا مردم بدانند که براي از بين بردن بيکاري فرزندانشان ابتدا بايد مسير توليد را در کشور توسعه بخشيد و در اين راستا لازم است کالاهاي داخلي توليد و به فروش برسد.
وي بهبود کيفيت‌ کالاهاي داخلي را يکي ديگر از راه‌هاي جذب مردم براي خريد دانست و تصريح کرد: علاوه بر افزايش کيفيت کالاها، کاهش قيمت‌ها نيز در اين زمينه موثر است زيرا کالاهاي خوب با قيمت مناسب مردم را به استفاده از توليدات داخلي تشويق مي‌کند.
نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي همچنين درباره استيضاح وزير جهاد کشاورزي گفت: در حال حاضر خيلي موافق استيضاح آقاي حجتي نيستم زيرا دولت يازدهم نيازمند فرصت بيشتري براي اثبات توانايي‌هاي خودش است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |