یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 13018 14:26:56 1394-03-09
واردات واگن‌های دست دوم ادامه دارد

واردات واگن‌های دست دوم ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
واردات واگن‌های دست دوم ادامه دارد

واردات واگن‌های دست دوم ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مدیرعامل راه‌آهن: ممنوعیتی در کار نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واردات واگن‌های دست دوم هنوز هم ادامه دارد، گفت: برای واردات واگن‌های مسافری دست دوم محدودیت قائل شده‌ایم و نه ممنوعیت.

محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن در گفت و گو با ایلنا گفت: محدودیت‌هایی برای واردات واگن‌های دست دوم مسافری وجود دارد که این محدودیت‌ها باعث رونق حمل و نقل ریلی مسافری می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که سن واگن‌های مسافری کشورمان بالای ۵۰ سال است اجازه ورود و خرید واگن‌های دست دوم خارجی را داده‌ایم اما با اعمال شرایطی خاص.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به شرطی اجازه ورود واگن‌های دست دوم را داده‌ایم که شرکت‌ها واگن‌های قدیمی و از رده خارج را از ناوگان حذف کنند و واگن‌های وارد شده هم باید حتما زیر ۲۰ سال عمر کرده باشند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: واگن‌ها در چارچوب این شرایط شرکت‌ها باید واگن‌های بالای ۳۰ سال عمر را از ناوگان شرکت‌مان خارج کنندکه این به نفع ناوگان مسافری ریلی است.

پورسیدآقایی تاکید کرد: با توجه به فرسوده بودن ناوگان و کمبود ناوگان در حال حاضر بخش مسافری شرکت ها توجیه اقتصادی ندارد.

وی تاکید کرد: بنابراین دولت این اجازه را به شرکت‌ها می‌دهد که بتوانند واگن‌های ارزان تری را از سایر کشورها به ناوگان داخلی وارد کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: به این ترتیب شرکت‌های حمل و نقلی می‌توانند واگن‌های نو با قیمت دو و نیم میلیارد تومان از شرکت‌های داخلی خریداری کنند همچنین اجازه خرید واگن‌های دست دوم را هم دارند.

 
 
 
 
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |