چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11870 15:44:28 1394-01-29
نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

بدهی 1200 میلیارد تومانی دوقلوهای سنگ آهنی به خزانه

دادستان دیوان محاسبات از پرداخت 5درصدی حق انتفاع به دولت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی استحصال کننده از معادن سنگ آهن بر مبنای شمش فولاد خوزستان خبر داد. بعد از انجام محاسبات و فعالیت های مذکور در زمینه دو شرکت گل گهر و چادرملو مشخص شده که میزان قابل توجهی از بدهی های شرکت های گل گهر و چادرملو به خزانه پرداخت نشده است،یعنی حدود 1200 میلیاردتومان از بدهی های این شرکت به خزانه در سال 92 باقی مانده است. همچنین معادن مذکور از سال 93 مکلف شدند که 30 درصد از قیمت فروش سنگ آهن و تبدیل آن به گندله و کنسانتره را تحت عنوان حق انتفاع به دولت بپردازد. براساس محاسبات حسابرسان دیوان، 300 میلیارد تومان مربوط به 9 ماهه سال 93 نیز باید شرکت های گل گهر و چادر ملو به دولت بپردازند.

طرح جدید " رایتل " در پرداخت سود

مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه علاوه بر شبکه بانکی از طریق منابع بازار سرمایه در دو مرحله تأمین مالی کردیم، گفت: تاکنون 6هزار میلیارد ریال تأمین مالی صورت گرفته که سود آن با نرخ 22درصد هر ماه به کارگزار پرداخت می‌شود. مجید صدری ، با اشاره به میزان تأمین مالی این اپراتور از طریق بازار سرمایه، اظهار داشت: تاکنون در دو مرحله انتهای سال 92 و در سال 93 با رایزنی انجام شده منابع مالی در رایتل جذب شد. وی افزود: در هر مرحله تأمین مالی 300 میلیارد تومان نقدینگی وارد شرکت شد که صرف امور زیرساختی و خدماتی می‌شود. مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه اوراق صکوک منتشر شده توسط تأمین سرمایه امین و 8 ماه کار کارشناسی با سازمان بورس انجام شده است، گفت: در شرایط فعلی تنها از تسهیلات شبکه بانکی استفاده نکردیم، بلکه از ظرفیت‌های بازار سرمایه هم بهره‌مند شدیم.

عملکرد 12ماهه دارویی سبحان منتشر شد

شرکت سبحان دارو در 12ماهه سال مالی 93۳به ازای هر سهم 2513ریال سود محقق ساخته که در مقایسه با سال قبل 16%افزایش را نشان میدهد.پوشش دهی سال مذکور 90%سود بودجه شده است. درامد فروش شرکت در 12 ماهه سال مالی 93 با 31% رشد نسبت به سال مالی قبل همراه بوده و این افزایش ناشی از افزایش فروش مقداری و افزایش نرخ محصولات است. در مقابل افزایش بهای تمام شده حاشیه سود ناخالص را با کاهش همراه کرده است و حاشیه ی ناخالص از 62% در سال 92 به 55٪ در سال مذکور کاهش پیدا کرده است. با این حال سود ناخالص 15% رشد داشته است. سود عملیاتی شرکت در این دوره 18% افزایش یافته  و به ازای هر سهم 3462 ریال است. هزینه مالی نیز 13% افزایش داشته و به ازای هر سهم 237 ریال گزارش شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |