چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11055 15:19:30 1393-12-19
مواجهه عرب ها با صنعت 30 میلیارد دلاری بیمه

مواجهه عرب ها با صنعت 30 میلیارد دلاری بیمه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مواجهه عرب ها با صنعت 30 میلیارد دلاری بیمه

مواجهه عرب ها با صنعت 30 میلیارد دلاری بیمه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

میزان حق بیمه در کشورهای عرب خاورمیانه با رشد 6 درصدی به 30 میلیارد دلار رسیده است.

بازار بیمه کشورهای عربی در سال گذشته میلادی رشد 6 درصدی را تجربه کرده اند.به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،  در آخرین گزارش منتشر شده توسط فدارسیون بیمه عمومی عرب آمده است که میزان حق بیمه در کشورهای عرب خاورمیانه با رشد 6 درصدی به 30 میلیارد دلار رسیده است."عبدالخلیل رئوف" مدیرکل این فدراسیون در گفت‌وگو با روزنامه عربی "الاوسط" گفت: انتظار دارم در سال جاری میلادی نیز صنعت بیمه رشد خوبی را تجربه کند.او ادامه داد: من امیدوارم ثبات در بازار بیمه کشورهای عربی برقرار شود. صنعت بیمه اکنون به ثبات سیاسی و اقتصادی گره خورده است.

به گفته کارشناسان، به همین دلیل یکی از اصلی ترین دغدغه دولت های منطقه تحت پوشش قرار دادن افراد با بیمه های مختلف نظیر بیمه درمان و بیمه بیکاری است. تحلیل گران بر این باورند که کشورهای منطقه باید جوانان را تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دهند تا از عوارض آتی در امان بمانند. در این گزارش آمده است که وقوع بهار عربی و تشدید درگیرهای خونین در عراق، سوریه و یمن باعث شده که نیروهای کار در منطقه یا بیکار شوند و یا از انجام فعالیت های اقتصادی بازبمانند.مدیرکل فدارسیون بیمه عمومی عرب در ادامه این گفت و گو تاکید کرد: اکنون ضرورت افزایش آگاهی بین شهروندان به خوبی احساس می شود. بیمه گران باید تلاش کنند که بر میزان آگاهی ها بیافزایند.این کارشناس بیمه گفت: در این میان رسانه ها نقش گسترده ای دارند چرا که آنان نقش اساسی در شکل گرفتن تفکر شهروندان عرب بازی می کنند.

کارشناسان معتقدند که نقطه ضعف اصلی که سبب پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در کشورهای جهان سوم شده است، نا آشنایی مردم باصنعت بیمه است و بی شک وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه شناساندن این صنعت به جامعه است. آنان تاکید میکنند با پایان رکود اقتصادی و رشد تجاری در اکثر کشورهای جهان، مردم با خوش بینی بیشتری به زندگی و فعالیت اقتصادی می پردازند و به صنعت بیمه احساس نیاز نمی کنند.طبق گزارش های منتشر شده، فاصله در ضریب نفوذ یکی از اصلی ترین دلایل رشد مناسب بازار بیمه عادی و اتکایی این منطقه است. بین سال های 2007 تا 2012 میلادی میزان حق بیمه عمر و غیرعمر این منطقه از 26 میلیارد دلار به بیش از 44 میلیارد دلار افزایش یافته است.فدارسیون بیمه عمومی(GAIF) در سال 1964 میلادی با حضور 400 بیمه گر عادی و اتکایی از 19 کشور عرب تشکیل شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |