سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 4417 14:02:56 1393-05-21
مشکل عرضه نفت در بورس انرژی بر طرف می شود

مشکل عرضه نفت در بورس انرژی بر طرف می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مشکل عرضه نفت در بورس انرژی بر طرف می شود

مشکل عرضه نفت در بورس انرژی بر طرف می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: باید به صورت تدریجی، اجازه فروش نفت خام به کشورهای همسایه از طریق بورس انرژی صادر شود

رکن الدین جوادی در این خصوص اظهار داشت: متنوع نبودن نقاط تحویل نفت خام، از دلایل موفق نبودن عرضه نفت خام در بورس انرژی به شمار می رود و از این رو، افزایش نقاط تحویل در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: با فراهم شدن امکان فروش نفت خام به کشورهای همسایه در بورس انرژی، منافع بیشتری نصیب کشور می شود.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران نیز پیش از با اشاره به سیستم خطوط انتقال نفت در کشور گفته بود: باید توجه داشت، موقعیت خطوط لوله، امکان تحویل نفت به خریداران را محدود کرده است.
سیدمحسن قمصری در باره توقف فروش نفت خام در بورس انرژی، به نقش مباحث فنی در این زمینه اشاره و اعلام کرده بود: پالایشگاه های کوچک که انتظار می رفت خریداران نفت در بورس باشند، به دلایل فنی ترجیح می دهند اهداف تولیدی خود را به جای استفاده از نفت خام، ازطریق میعانات گازی تامین کنند.
به گفته قمصری، پالایشگاه ها فراورده های حاصل از حرارت دادن و جداسازی برشهایی از محصول را مورد استفاده قرار می دهند و در این زمینه با توجه به عرضه میعانات گازی از جمله میعانات خانگیران در بورس و احتمال عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در آینده ای نزدیک، استفاده از میعانات گازی به جای نفت خام برای پالایشگاه ها به منظور تولید فراورده اولویت دارد.
بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی از روز یکشنبه (١٩ مردادماه) به دلیل نبود خریدار متوقف شده است  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |