یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 5426 15:55:02 1393-06-31
لاريجاني:  آمريکايي ها مراقب باشند در منطقه بحران ايجاد نکنند

لاريجاني: آمريکايي ها مراقب باشند در منطقه بحران ايجاد نکنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
لاريجاني:  آمريکايي ها مراقب باشند در منطقه بحران ايجاد نکنند

لاريجاني: آمريکايي ها مراقب باشند در منطقه بحران ايجاد نکنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ايران رخدادهاي منطقه را به دقت رصد مي کند، تاکيد کرد: آمريکايي ها مراقب باشند در منطقه بحران ايجاد نکنند.


 به گزارش ايرنا، علي لاريجاني شامگاه يکشنبه در سيزدهمين جشنواره بين المللي فيلم مقاومت در محل تالار وحدت تهران، گفت: هفته دفاع مقدس فرصتي است که پيرامون يک حادثه مهم در تاريخ ايران صحبت کنيم.
وي افزود: امروز ايران اسلامي در بخش هنر از وضعيت ارزشمندي برخوردار است و پشتوانه خوبي براي به تصوير کشاندن تاريخ مان دارد.
وي با بيان اينکه صحنه هاي انقلاب در دفاع مقدس ظرفيت بزرگي براي ايرانيان است، ادامه داد: در اين زمينه، بيشترين مسئوليت بر دوش هنرمندان است که اين صحنه ها را به تصوير بکشند.
رييس مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه دفاع مقدس شرايط منطقه را تغيير و نقش ايران را ارتقاء داد، افزود: جنس جنگ سخت است اما اگر در دل اين سختي ها ايمان باشد، نوري براي حيات مجدد است.
لاريجاني ادامه داد: دفاع مقدس لايه هاي مختلفي داشت که براي شناخت آن بايد از هنر استفاده کرد.
وي افزود: جنگ در حالي آغاز شد که تازه انقلاب شده بود و ما با دشمنان زيادي همچون آمريکا، غربي ها و برخي کشورهاي منطقه روبرو بوديم.
رييس مجلس شوراي اسلامي با يادآوري برخي فتنه ها در اوايل انقلاب اسلامي براي ناکام گذاشتن انقلاب، گفت: آمريکايي ها بدانند ايران صبور است و مسايل را با دقت رصد مي کند؛ آنان مراقب باشند بار ديگر در منطقه اشتباه نکنند.
وي همچنين تاکيد کرد: 'آمريکايي ها مراقب باشند در سوريه بحران سازي و در عراق مساله سازي نکنند؛ عاقبت اين کارها شبيه رفتاري است که با صدام شد.'
لاريجاني در ادامه افزود: در بخشي از جنگ در داخل کشور با نابساماني هاي مواجه بوديم و اين مربوط به زماني بود که بني صدر رييس جمهور ايران بود.
وي افزود: جنگ از جايي آغاز شد که آمريکا فرستاده ويژه اي نزد صدام فرستاد و آمريکايي ها قول دادند همه جانبه آنها را پشتيباني کنند.
رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: آمريکايي ها همراه با آلمان و فرانسه انواع سلاح هاي نظامي را در اختيار عراقي ها قرار دادند؛ آنان پس از جنگ نيز بحران هاي زيادي را براي ايران ايجاد کردند که در هيچکدام از آنها موفق نبودند.
وي با بيان اينکه آمريکايي ها و غربي ها اقدامات کشورمان در هشت سال دفاع مقدس را براي خود خطرناک مي دانستند، افزود: از اين رو تلاش کردند جريان هاي تروريستي ايجاد کنند و تمام تلاششان حرکت براي تخريب يک حرکت اصيل اسلامي بود؛ با توجه به اين مساله، آنها جريان هاي همچون داعش را ايجاد کردند.
لاريجاني با بيان اينکه آمريکايي ها نتوانستند در عراق، افغانستان و سوريه بحران ايجاد کنند، خاطرنشان کرد: امروز نيز برخي عقلاي آمريکا به اين موضوع پي برده اند اما نمي دانند چرا سياستمداران کشورشان اين موضوع را درک نمي کنند.
رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينکه ايران شهيدان و خسارت هاي زيادي در هشت سال دفاع مقدس داد، تاکيد کرد: آمريکايي ها بايد در اين رابطه پاسخگو باشند اما با گردن کلفتي حرف مي زنند.
وي گفت: در قضيه تروريست ها مشخص است که آمريکا آنها را ايجاد و در پشت صحنه حمايت مي کند اما اکنون مي گويد با تروريست ها مقابله مي کند.
وي خطاب به هنرمندان حاضر در اين جشنواره، گفت: کار شما از آن جهت اهميت دارد که لايه هاي اصلي اين جريان را نشان دهيد و بگوييد که آنها آتش بيار معرکه هستند.
در پايان اين مراسم، پيام بشار اسد رييس جمهور سوريه به جشنواره مقاومت قرائت شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |