شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 1480 13:34:40 1393-02-05
قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : به دنبال تشدید تنش های سیاسی در اوکراین و افزایش تقاضا برای خرید طلا در بازارهای بین المللی به خصوص چین قیمت جهانی این فلز زرد امروز جمعه نیز با افزایش روبرو شده است .
به گزارش بلومبرگ، قیمت هر اونس طلا که روز گذشته به بیش از ۱۲۹۳ دلار رسیده بود امروز جمعه نیز تقریبا در همین سطح باقی مانده است.
قیمت طلا که روز گذشته ابتدا به ۱۲۸۶ دلار در هر اونس رسیده بود با ۰٫۷ درصد افزایش به بیش از ۱۲۹۳ دلار رسید و امروز نیز این رقم حفظ شده است.
بر اساس این گزارش قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون ۷٫۵ درصد رشد داشته است. تشدید تنش در اوکراین و نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی چین و آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.
موسسه مالی جی اف فیوچرز نیز اعلام کرد، شرایط موجود در روابط روسیه و اوکراین و احتمال وقوع درگیری نظامی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. با کاهش قیمت طلا در روزهای گذشته سرمایه گذاران چینی بار دیگر به بازار بازگشته اند.
به گزارش طلا ، به نظر می رسد نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا و اعلام سیاست های پولی این کشور تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت.
آیا سطح مقاومتی طلا به ۱۳۳۲دلار افزایش می یابد
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با توجه به تشدید تنش در اوکراین و آغاز مانور نظامی روسیه در مرزهای این کشور احتمال افزایش بیش از پیش قیمت طلا وجود دارد.
به گزارش بیزینس لاین، افزایش تنش های سیاسی بین روسیه و اوکراین بار دیگر موجب افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای جهانی طلا شده است. به اعتقاد تحلیلگران و فعالان بازار طلا سطح مقاومتی بعدی برای قیمت هر اونس طلا بین ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ دلار خواهد بود.
بر اساس این گزارش در صورت شکسته شدن این سطح مقاومتی قیمت طلا به زودی به بیش از ۱۳۳۲ دلار خواهد رسید. در غیر این صورت نیز احتمال افت بیشتر قیمت طلا وجود دارد.
کارشناسان اقتصادی به سرمایه گذاران توصیه می کنند که در صورت افت قیمت و رسیدن هر اونس طلا به ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ دلار ذخایر طلای خود را بفروشند.
در صورت کاهش شدید قیمت طلا در روزهای آینده نیز سطوح حمایتی این فلز زرد به ترتیب ۱۲۴۵ و ۱۲۲۵ و ۱۱۸۵ دلار خواهد بود.
احتمال کاهش مجدد محرک پولی فدرال رزرو قوت گرفت
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که احتمال کاهش بیشتر محرک پولی فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده فشار زیادی را به قیمت جهانی طلا وارد می کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر برگزاری نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا هستند، نگرانی های زیادی وجود دارد که کاهش محرک پولی آمریکا بار دیگر موجب کاهش قیمت جهانی طلا و افزایش ارزش دلار شود.
بر اساس این گزارش نگرانی ها نسبت به کاهش محرک پولی فدرال رزرو موجب شده تا تنش در روابط روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین نیز نتواند موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شود.
برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست دو روزه خود در هفته آینده محرک پولی را به ۴۵ میلیارد دلار در ماه کاهش خواهد داد.
البته کاهش شدید فروش مسکن در بازار آمریکا طی ماه مارس مانع از آن خواهد شد تا بانک مرکزی این کشور در شرایط کنونی نرخ بهره را افزایش دهد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |