دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 9395 15:43:09 1393-10-30
قالیباف:  تهران را بدون ساخت وساز اداره می کنیم

قالیباف: تهران را بدون ساخت وساز اداره می کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قالیباف:  تهران را بدون ساخت وساز اداره می کنیم

قالیباف: تهران را بدون ساخت وساز اداره می کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

شهردار تهران در جریان ارائه لایحه بودجه سال ۹۴شهرداری، گفت: این بودجه نسبت به سال گذشته ۱۰درصد افزایش یافته و رقمی معادل ۱۷هزار و ۴۶۰میلیارد تومان است.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه سال ۹۴با توجه به فشارهای اقتصادی کشور کاهش قیمت نفت و رکود ساخت و ساز در تهران تدوین شده است، افزود: در این لایحه پیش بینی سناریوهای محتمل بر اقتصاد شهری و آسیب شناسی فرآیندها و رویه های پیشین تدوین بودجه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: رکود شبیه به ساخت و ساز شرایط خاصی را در اداره امور بر شهرداری ها تحمیل کرده و فرصتی نیز برای بازآرایی مالی با رویکرد اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده است.

قالیباف با اشاره به وجه تمایز بودجه سال ۹۴نسبت به سال ۹۳، گفت: در بودجه سال ۹۴بودجه ریزی براساس عملکرد است و طراحی نظام پذیرش پروژه های جدید با اهداف پبیش بینی شده طراحی شده است.

وی با اشاره به بخش هایی که در بودجه ۹۴نسبت به ۹۳افزایش یافته است، افزود: حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ۱۵درصد، اعتبارات به منظور پرداخت دیون پیمانکاران ۶برابر شده است.

شهردار تهران اضافه کرد: در بودجه ۹۴رشد ۳۹درصدی اعتبارات برای پرداخت اقساط سررسید تسهیلات مترو و وام های ارزی و بازپرداخت اوراق مشارکت پیش بینی شده و همچنین رشد ۶۴درصدی در خصوص تملک املاک معارض در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به رشد ۱۰درصدی بودجه ۹۴نسبت به ۹۳، گفت: رقم بودجه ۹۴هزار ۱۷هزار و ۴۶۰میلیارد است که ۶۳درصد آن نقدی و ۳۷درصد آن غیر نقدی است.

قالیباف ادامه داد: ۷۰درصد بودجه شهرداری توسعه ای است و ۳۰درصد هزینه ای است. همچنین در سال آینده ۴۸درصد بودجه براساس درآمدهای پایدار تدوین شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |