سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 2235 14:26:41 1393-03-11
عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


گروه بازارپول :تازه ترین تحلیلها نشان می دهد که نشست بانک مرکزی اروپا در پنج شنبه جاری و انتشار آمارهای مربوط به وضعیت اشتغال در آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته پیش رو خواهد بود

.
به گزارش کیتکو نیوز، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بانک مرکزی اروپا در نشست هفته جاری خود به احتمال زیاد سیاست های محرک پولی بیشتری را برای مقابله با روند نزولی نرخ تورم و رشد اعتبارات بانکی اتخاذ خواهد کرد. کاهش احتمالی نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا می تواند ارزش یورو در برابر دلار را کاهش داده و این مساله به ضرر قیمت طلا تمام شود.
بر اساس این گزارش ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا نیز پیش از این به صورت تلویحی از اقدامات بیشتر این بانک برای جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی منطقه یورو و مقابله با روند نزولی نرخ تورم حمایت کرده است. البته برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا تنها عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نخواهد بود .
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتشار گزارش مربوط به متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند تحولات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا داشته باشد. قیمت طلا در هفته گذشته با کاهش ۴۵ دلاری روبرو شده و در این مدت کاهش ۳٫۶ درصدی را تجربه کرده است.
قیمت نقره نیز با ۳٫۸ درصد کاهش طی هفته گذشته به کمتر از ۱۸٫۶۸ دلار رسیده است. قیمت طلا طی ماه می با کاهش ۳٫۹ درصدی و قیمت نقره نیز با افت ۲٫۶ درصدی روبرو شده است. نظرسنجی کیتکو نیوز نیز نشان می دهد که قیمت طلا در هفته پیش رو با کاهش روبرو خواهد شد.
گزارش سایت طلا می افزاید، استراتژیست های اقتصادی بر این باورند که انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در اروپا شامل کاهش خرده فروشی در آلمان، افت شاخص قیمت مصرف کننده در اسپانیا و ایتالیا موجب خواهد شد تا بانک مرکزی اروپا اقدامات جدیدی را در دستور کار خود قرار دهد.
برخی کارشناسان معتقدند که بانک مرکزی اروپا در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را ۰٫۱ تا ۰٫۱۵ درصد کاهش خواهد داد. برایان لارز تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: شاخص ارزش دلار به بالاتر از میانگین آن در ۲۰۰ روز گذشته رسیده و این مساله فشار زیادی بر قیمت طلا وارد کرده است.
در حالی که اقتصاد آمریکا طی ماه آوریل ۲۸۸ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده به اعتقاد کارشناسان عملکرد بازار اشتغال این کشور طی ماه می بهتر بوده و فرصت های شغلی بیشتری ایجاد شده است.
موسسه مالی نومورا پیش بینی کرده است که اقتصاد آمریکا طی ماه می ۲۲۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری این کشور نیز به ۶٫۳ درصد خواهد رسید.
پیش بینی بورس مالزی از بهای طلا
کارشناسان بورس مالزی پیش بینی کردند قیمت طلا طی هفته آینده تحت تاثیر کاهش اعتماد بازار با افت بیشتری روبرو خواهد شد.
به گزارش سایت طلا، برناما، "لیم انگ وی" تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه فیلیپ فیوچرز تاکید کرد: قیمت جهانی طلا طی هفته آینده تحت تاثیر افت اعتماد سرمایه گذاران و سایر عوامل بیرونی با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد.
بر اساس این گزارش وی افزود: ما فکر می کنیم در شرایطی که سرمایه گذاران و فعالان بازار طلا اعتماد ناچیزی نسبت به طلا دارند و قیمت طلا نیز به پایین ترین حد خود در ۳ ماه اخیر رسیده است، قیمت این فلز زرد طی هفته آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
قیمت جهانی طلا طی هفته گذشته بدترین عملکرد خود در ۲ ماه اخیر را ثبت کرده و به پایین ترین حد خود از ماه فوریه رسیده است. قیمت طلا در هفته گذشته با کاهش ۳ درصدی روبرو شده و به کمتر از ۱۲۵۰ دلار رسیده است.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |