شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 882 15:07:31 1393-01-19
رفع ابهامات پالایشی ها، پتروشیمی ها دربورس

رفع ابهامات پالایشی ها، پتروشیمی ها دربورس

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رفع ابهامات پالایشی ها، پتروشیمی ها دربورس

رفع ابهامات پالایشی ها، پتروشیمی ها دربورس

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه :رفع ابهامات صنایع بزرگ همچون پالایشی ها، پتروشیمی ها و سایر صنایع یکی از برنامه های اصلی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال 93 است که تلاش می شود با کمک دولت، مشکلات صنایع فعال در بازار سرمایه برطرف شود .
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق گفت: امسال برنامه های متنوعی برای توسعه بازار سرمایه در نظر گرفته شده است که می توان به توسعه معاملات نفتی با کمک وزارت نفت اشاره کرد.
دکتر "علی صالح آبادی" افزود: عرضه نفت خام در بورس انرژی از ابتدای کار دولت تدبیر و امید مورد توجه دولت و بورس بود به طوریکه جلساتی متعددی با وزارت نفت و شرکت ملی نفت برگزار و در نهایت عرضه نخستین محموله نفت خام در بورس انرژی انجام شد.
وی اظهار داشت: در روزهای پایانی سال گذشته همایش سلف موازی استاندارد در بورس کالا برگزار شد که امیدواریم در ماه های ابتدایی سال معاملات سلف موازی استاندارد در این بورس آغاز شود.
رییس سازمان بورس جذب سرمایه های خارجی را از دیگر برنامه های این سازمان در سال جدید اعلام کرد و گفت: موضوع توسعه امور بین المللی امسال جزو برنامه های سازمان بورس است البته به تناسب تعاملاتی که در سطح کلان کشور ایجاد می شود، انتظار می رود از طریق گشایش هایی که صورت می گیرد، بورس نیز از این فضا استفاده لازم را برای جذب سرمایه های خارجی و ارتباط و تعامل با نهادهای بین المللی انجام دهد.
سخنگوی سازمان بورس در ادامه به راه اندازی مرکز میانی امضای دیجیتال اشاره کرد و گفت: تمام زیر ساختهای فنی این سامانه فراهم شده است و هر گاه مجوز آن از سوی شورای سیاست گذاری تجارت الکترونیک صادر شود این مرکز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی افتتاح می شود. صالح آبادی درباره ارتقای سامانه های بازار سرمایه گفت: سال گذشته جلساتی با شرکت های کارگزاری و نرم افزاری به طور مشترک برگزار و کارگروهی تشکیل شده است که از طریق کانون کارگزاران و شرکت های نرم افزاری راهکارهای تقویت زیر ساخت های نرم افزاری بررسی شود.
وی برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه و ششمین دوره بین المللی بازار سرمایه اسلامی را از دیگر برنامه های سازمان بورس در اوایل سال 93 اعلام کرد.
دبیر شورای عالی بورس درخصوص آزادی سازی سهام عدالت تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص آزاد سازی سهام عدالت در سطح دولت و نهایتاً مجلس باید انجام شود به طوریکه رایزنی ها و تصمیم گیری ها در این خصوص در حال انجام است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره ریسک های حاضر در بازار و شفاف نبودن اثرات هدفمندی یارانه ها بر شرکت های بورسی گفت: با توجه به اینکه نرخ حامل های انرژی اعلام شده است ، شرکتها باید تأثیرات اجرایی شدن  فاز دوم هدفمندی یارانه ها را به بازار اعلام کنند. به گزارش سنا ، وی درباره عرضه های اولیه امسال نیز گفت: عرضه های اولیه بر حسب شرایط بازار انجام خواهد گرفت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |