شنبه 20 خرداد، 1402

کدخبر: 9335 16:18:49 1393-10-29
راهبرد ایران حفظ تمامیت ارضی عراق است

راهبرد ایران حفظ تمامیت ارضی عراق است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
راهبرد ایران حفظ تمامیت ارضی عراق است

راهبرد ایران حفظ تمامیت ارضی عراق است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تنها راه مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق٬ تقویت و تحکیم انسجام ملی و همچنین تشکیل نیروهای مردمی در کنار ارتش عراق است.

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر کشور عراق تاکید کرد: تنها راه مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق تقویت و تحکیم انسجام ملی و تشکیل نیروهای مردمی در کنار ارتش عراق است.
به گزارش ایلنا٬ محمدسالم الغبان وزیر کشور عراق صبح دیروز با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
لاریجانی در ابتدای این دیدار با تاکید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق٬ به تحرکات برخی کشورها برای تجزیه این کشور اشاره کرد و گفت: حفظ و تقویت یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق به‌عنوان کشور مهم اسلامی در جهان اسلام یک امر راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران است.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه، تنها راه مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق را تقویت و تحکیم انسجام ملی و تشکیل نیروهای مردمی در کنار ارتش عراق دانست و افزود: اقدامات موفق ارتش و نیروهای مردمی عراق با حمایت مرجعیت توانسته سدی محکم در برابر نیروهای افراطی ایجاد کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش ایجاد اشتغال و احیای زیرساخت‌های صنعتی عراق را بسیار مهم خواند و تصریح کرد:‌ عمران و آبادانی و تاسیس کارخانجات صنعتی در عراق می‌تواند به پیشرفت و توسعه در این کشور منجر گردد و به تثبیت امنیت و آرامش در عراق کمک کند.
لاریجانی در پایان با تقدیر از برنامه‌ریزی خوب و مناسب مقامات عراقی در برقراری امنیت زائران در ایام اربعین حسینی٬ خاطرنشان کرد: برقراری ثبات در ایام اربعین نشان داد دولت و نیروهای نظامی عراق از توانایی و کارایی بالایی در جهت برقراری امنیت در این کشور برخوردارند.
در ادامه این دیدار آقای محمدسالم الغبان وزیر کشور عراق با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در سال‌های دشوار اخیر گفت: دولت و مردم عراق هیچگاه کمک‌های مادی و معنوی دولت و ملت ایران را فراموش نخواهند کرد و استمرار این کمک‌ها یک امر مهم برای دولت و ملت عراق می‌باشد.
وی در همین راستا افزود: ایستادگی مرجعیت و اتحاد مردم عراق رمز پیروزی ملت عراق در برابر نیروهای افراطی و مهاجم می‌باشد.
وزیر کشور عراق در ادامه با اشاره به ناامنی ایجاد شده در کشورش تصریح کرد: برقراری آرامش و امنیت در عراق می‌تواند به تثبیت صلاح و امنیت در منطقه منجر گردد. وی اقدامات ائتلاف علیه داعش در عراق را غیرموثر و ناکافی خواند.
الغبان در پایان خدمتگزاری به زائران حسینی را افتخاری بزرگ برای دولت و ملت عراق دانست و افزود: دولت عراق به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه امکانات رفاهی برای زائران می‌باشند و در این بخش فرصت‌های فراوانی برای همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک فی‌مابین وجود دارد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |