پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 3884 13:26:45 1393-05-05
دباغ: تفکر مالکي براي عراق کارساز نيست

دباغ: تفکر مالکي براي عراق کارساز نيست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دباغ: تفکر مالکي براي عراق کارساز نيست

دباغ: تفکر مالکي براي عراق کارساز نيست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نماينده منطقه کردستان عراق در تهران، انتخاب نوري مالکي به عنوان نخست‌وزير عراق را کاري اشتباه دانست که موجب استمرار و پيچيده شدن مشکلات در عراق مي‌شود.

ناظم دباغ در گفت‌وگو باايسنا با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخاب نخست وزير و برخي اظهارات از سوي مقامات عراقي مبني بر اين که نوري مالکي مسئول تشکيل کابينه خواهد شد ابراز عقيده کرد که آقاي مالکي نبايد به عنوان نخست وزير انتخاب شود و اين کاري اشتباه است چرا که با اين کار نه تنها همه مشکلات عراق ادامه پيدا مي کند بلکه بر دامنه و عمق مشکلات افزوده خواهد شد.
وي گفت: ما با شخص آقاي مالکي مشکلي نداريم بلکه تفکر او و افرادي نظير وي است که ديگر نبايد در اداره عراق حضور داشته باشد . تجربه سال هاي گذشته ثابت کرده است که تفکر مديريتي آقاي مالکي براي عراق کارساز نيست و به مشکلات آن افزوده است. نتيجه مديريت آقاي مالکي حضور و تسلط داعش بر يک سوم مناطق عراق است. از اين رو معتقدم عراق به چهره جديدي در اين پست نياز دارد.
نماينده منطقه کردستان عراق در تهران ادامه داد: اگر فردي با تفکر جديد ولو از بين شيعيان روي کار بيايد فضاي سياسي اجتماعي عراق را متحول و ارام مي کند. در حال حاضر اغلب گروه هاي سياسي درعراق به جز حزب آقاي
مالکي خواستار تغيير او هستند. هم چنين نماينده آيت الله سيستاني نيز در اظهاراتي اعلام کردند که خوب است مسوولان پابند مناصب خود نباشند. علاوه بر اين بهتر است بعد از يک دوره هشت ساله فرد جديدي روي کار بيايد.

دباغ با اشاره به انتخاب رييس پارلمان و رييس جمهور اين روند را مثبت ارزيابي کرد و گفت: روند پيش رو گام هايي به سمت شکل گيري حکومت مستقل و واحد عراقي است و مساله انتخاب نخست وزير، گام باقي مانده از اين روند مساله اي مربوط به گروه هاي سياسي به ويژه گروه هاي شيعه است.
وي درباره نقش جلال طالباني در ايجاد آرامش و رفع اختلاف‌هاي کنوني در عراق اظهار کرد: نقش طالباني در ايجاد آرامش در عراق از گذشته تاکنون کاملا تثبيت شده است و خلاء حضور او را هيچ کس نتوانست در اين کشور جبران کند. متاسفانه امروز عراق بين گروه داعش، کردها و ساير عراقي ها تقسيم شده است و اگر اختلاف ها رفع نشود اين وضع ادامه پيدا مي کند.
.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |