شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 2921 12:06:27 1393-04-13
ارزیابی‌کارشناسان ازبهای فلز زرد این‌هفته‌چیست؟

ارزیابی‌کارشناسان ازبهای فلز زرد این‌هفته‌چیست؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ارزیابی‌کارشناسان ازبهای فلز زرد این‌هفته‌چیست؟

ارزیابی‌کارشناسان ازبهای فلز زرد این‌هفته‌چیست؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :پیش‌بینی شرکت‌کنندگان در آمارگیری هفته جاری کیتکو، سمت و سوی خاصی از مسیر طلا در هفته جاری را نشان نمی‌دهد و هیچ گروهی در اکثریت قرار نمی‌گیرد

به گزارش کیتکو، شرکت‌کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو، نظرات متفاوتی در مورد مسیر قیمتی طلا دارند و هیچ گروهی در اکثریت قرار نمی‌گیرد.
از میان 18 نفر شرکت‌کننده در این آمارگیری، 7 نفر (38.9 درصد) رای به افزایش، 8 نفر (44.4 درصد) رای به کاهش قیمت‌ها در هفته آینده داده‌اند در حالی که 3 نفر (16.7 درصد) اعتقاد به ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها دارند. شرکت‌کنندگان در این آمارگیری شامل معامله‌گران شمش طلا، بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازارهای آتی و تحلیل‌گران فنی نمودارها هستند.
طرفداران افزایش قیمت‌ها در هفته آینده اعتقاد دارند که علی‌رغم اینکه در روز پنج‌شنبه، طلا رکورد کاهشی هفتگی را ثبک کرد اما سطح حمایتی طلا بالاتر از 1305 دلار در هر اونس باقی خواهد ماند.
تحلیل‌گران نمودارهای فنی نیز اعتقاد به افزایش قیمت‌ها در هفته آینده دارند. دارین نیوسام، تحلیل‌گر ارشد یک موسسه سرمایه‌گذاری معتقد است که روند دوم یا میانی قرارداد طلا برای تحویل در ماه آگوست همچنان در نمودارها در سطح بالایی قرار دارد. وی معتقد است که "قیمت هدف بعدی در سطح 1341.50 دلار تثبت خواهد شد."
به گزارش اقتصاد آنلاین، باب تبات، مشاور در زمینه بازار کالاها، می‌گوید که نمودارهای بلند مدت حاکی از افزایش قیمت طلا در آینده هستند. وی معتقد است که "بازار طلا در آستانه یک حرکت بزرگ است. بر طبق نمودارهای فنی، قیمت حماتی در سطح 1200 دلار و قیمت‌های مقاومتی در سطح 1375 دلار در هر اونس خواهد بود. من اعتقاد دارم که در سال آینده قیمت‌ها، افزایش بیشتری خواهند شد. در هفته آینده نیز احتمالا سطح قیمتی 1375 دلار در هر اونس شکسته خواهد شد."
طرفداران کاهش قیمت طلا اعتقاد دارند که اخبار اقتصادی عامل افت قیمت طلا در هفته آینده خواهند شد.
استرلینگ اسمیت، متخصص بازارهای آتی و پژوهشگر بخش کالاها در سیتی بانک، معتقد است که "گزارش امیدوارکننده اشتغال آمریکا در ماه ژوئن باعث یک عامل کاهشی در بازار طلا محسوب می‌شود. از سوی دیگر علایمی از انقباضی‌تر شدن سیاست‌های پولی آمریکا نیز عامل دیگر در کاهش قیمت‌ها خواهد بود. شکسته شدن سطح قیمتی 1300 دلار در بازار نشان از احتمال رسیدن قیمت‌ها به محدوده 1250 دلار در هر اونس دارد."
طرفداران ثبات یا نوسانات اندک قیمت طلا اعتقاد دارند که قیمت‌های طلا بعد از نوسانات اخیر، تثبت خواهد شد.
آهنگ رشد طلای جهانی کند شد
 در حالی که قیمت انس جهانی طلا در هفته جاری رشد را تا 1329 دلار تجربه کرد طی روزهای اخیر آهنگ افزایش خود را تعدیل کرد و هم اکنون به 1323 دلار رسیده است.
طی هفته جاری نرخ انس جهانی طلا تا سطح 1329 دلار افزایش یافت و کارشناسان پیش بینی می کردند در صورت شکسته شدن خط مقاومت 1330 دلار می‌توان به افزایش قیمت بیشتر فلز گرانبها امیدوار بود.
در عین حال طلای جهانی که گفته می شود به دلیل برخی تنش و ناامنی‌های منطقه‌ای از جمله جنگ در عراق و سوریه سیر نزولی گرفته است، روز گذشته به 1323 دلار 30 سنت کاهش یافت و امروز نیز معاملات خود را با 1319 دلار از سر گرفت.
بر اساس این گزارش قیمت طلای جهانی تا این لحظه بار دیگر به 1323 دلار 3 سنت افزایش یافته و در آخرین روز معاملات هفته برای بازپس گیری رکوردهای از دست رفته روزهای اخیر تلاش می‌کند.
حاکی است در آخرین روز کاری بازارهای کشور یعنی پنج شنبه هر گرم طلای 18 عیار 98 هزار 66 تومان تومان قیمت‌گذاری شد، سکه بهار آزادی 959 هزار تومان، نیم سکه 481 هزار تومان ، ربع سکه 270 و سکه گرمی 180 هزار تومان در بازار معامله شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |