شنبه 12 فروردین، 1402

کدخبر: 13772 12:48:19 1394-04-09
اخبار کوتاه کسب و کار 10 تیر

اخبار کوتاه کسب و کار 10 تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار 10 تیر

اخبار کوتاه کسب و کار 10 تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

افت 50 درصدی واردات بهاره خودرو

گزارش گمرک از واردات خودرو و قطعات آن در سه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد که واردات خودرو به کشور طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل به نصف کاهش پیدا کرده است.به گزارش ایسنا، براین اساس ارزش واردات خودرو نیز در فصل اول سال بیش از 245 میلیون دلار است که این میزان نیز نسبت به همین فصل در سال قبل معادل 46 درصد کاهش یافته است.واردات خودرو طی سه ماهه اول سال گذشته معادل 21 هزار و 400 دستگاه خودرو با ارزش 458 میلیون دلار بوده است.

آغاز صادرات محصولات سایپا به ویتنام

گروه خودروسازی سایپا اولین محموله از محصولات خود را به بازار ویتنام ارسال کرد.به گزارش سایپا نیوز، بازار ویتنام اولین بازار صادراتی در منطقه جنوب شرق آسیاست که گروه سایپا در تلاش برای گشایش آن است. ارسال این محموله که شامل خودروهای سواری و تجاری سبک است با هدف دریافت بازخورد به منظور اتخاذ استراتژی های حضور در این بازار پر رقابت صورت گرفته است. با توجه به مزیت محصولات سایپا، مذاکره برای بکارگیری این محصولات در ناوگان تاکسیرانی از هم اکنون آغاز شده است.

انکار آمارهای پلیس راهور

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت با انتقاد از آمارهای نادرست مبنی بر سهم بالای اتوبوس های اسکانیا در تصادفات جاده ای، گفت: جلسه ای در این باره در کمیسیون اصل 90 تشکیل خواهد شد.به گزارش پرشین خودرو، امیر حسین قناعتی در خصوص اظهارات رئیس پلیس راهور مبنی بر سهم 70 درصدی اتوبوس اسکانیا از کشته های سر صحنه تصادف، گفت: متاسفانه این آمار درست نیست و ما به هیچ عنوان این آمار را تایید نمی کنیم.وی بیان کرد: باید در ارائه آمار به موضوع شماره گذاری خودروها هم توجه کرد.

نشست مشترک اعضای هیئت تفحص از صنعت فولاد با نعمت‌زاده

سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در یکی از جلسات هفته آینده این هیئت خبر داد.رمضانعلی سبحانی‌فر سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور در گفت‌وگو با تسنیم گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است هفته آینده نشست مشترکی با نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته باشیم.وی تأکید کرد: قرار است نشست‌های مشترک اعضای این هیئت با وزیر صنعت و مدیران و معاونان مربوطه در حوزه صنعت فولاد کشور تداوم یابد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |