چهارشنبه 27 تیر، 1403

کدخبر: 9666 15:54 1393/11/07
چرا باید نظام هزینه بی اخلاقی یک نفر را متحمل شود

چرا باید نظام هزینه بی اخلاقی یک نفر را متحمل شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
چرا باید نظام هزینه بی اخلاقی یک نفر را متحمل شود

چرا باید نظام هزینه بی اخلاقی یک نفر را متحمل شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

دکتر عارف در کنفرانس مدیریت خدمات:

به گزارش ایلنا٬ امید، دکتر محمدرضا عارف در کنفرانس «مدیریت خدمات با تاکید بر اخلاق حرفه‌ای و فرهنگ خدمت» به هزینه‌هایی که نظام به دلیل بی‌اخلاقی و بداخلاقی حتی یک نفر متحمل می‌شود، اشاره کرد و افزود: اخلاق باید پایه و مبنای همه فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار گیرد؛ تا به رشد و توسعه پایدار دست یابیم. چرا باید نظام هزینه بی‌اخلاقی یک نفر را متحمل شود.
وی با طرح این پرسش که در عرصه رقابت‌های سیاسی تا چه میزان به اصل اخلاق پایبند هستیم اظهار کرد: نباید برای دور کردن رقیب خود به تهمت، شایعه و دروغ روی آوریم.
رییس بیناد امید ایرانیان با بیان اینکه پذیرش اصل و مدیریت اخلاق، نیازمند باور و اراده جدی است که باید توسط نخبگان دانشگاهی آغاز شود، مشکل و نگرانی اصلی کشور را بی‌اخلاقی دانست و گفت: اگر توجه به موضوع اخلاق را در بین مدیران ارشد نداشته باشیم، گرفتار مسایل نامطلوب اجتماعی خواهیم شد.
رییس بنیاد امید ایرانیان همچنین، از مدیریت، اخلاق و فرهنگ خدمت به عنوان مهم‌ترین چالش‌های کشورمان نام برد و گفت: ضروری‌ترین، زیربنایی‌ترین و در عین حال چالشی‌ترین جنبه مدیریتی که باید در کشور مدنظر قرار گیرد؛ «اخلاق در مدیریت» است. اخلاق کیلدواژه تعالی، پیشرفت و نجات کشور برای برون رفت از بحران‌ها، سوءمدیریت و بی‌تدبیری‌ها است.
وی با بیان اینکه بی‌اخلاقی دامن بسیاری از حوزه‌ها در کشور را فرا گرفته است، ادامه داد: در سطح مدیریتی، بازگشت به اخلاق و محوریت قرار دادن آن یکی از ضروریت‌های قرار گرفتن در مسیر پشرفت، تعالی و تحقق آرمان‌های انقلاب است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر سرلوحه قرار گرفتن فرمان امام علی (ع) به مالک اش‌تر به عنوان مهم‌ترین سند اخلاقی، خاطرنشان کرد: برای موفقیت در تمام فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هیچ راهی جز پذیرش اخلاق و حاکمیت آن نداریم. این مضوع نیاز به فرهنگ سازی و کار فراوان دارد.
عارف، با یادآوری نامگذاری امسال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توجه متوازن به فرهنگ و اقتصاد را ضروری دانست و افزود: باید پذیرفت که موفقیت‌های مدیریتی، اقتصادی و فرهنگی در راستای اسناد بالا دستی کشور جز با ایجاد یک باور جدی و یک عزم ملی محقق نخواهد شد.
عارف ادامه داد: نمی‌شود در پشت درهای بسته در جوامع مدیریتی، دانشگاهی، اقتصادی و فرهنگی کشور برنامه تدوین کرد و بعد انتظار داشت در جامعه اجرایی شود. حضور مردم، و مشارکت نخبگان و مردم لازم است تا شرایط امروز را اصلاح کنیم و کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |