جمعه 19 خرداد، 1402

کدخبر: 8309 12:56:23 1393-10-06
مردم امروز منتشر شد

مردم امروز منتشر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مردم امروز منتشر شد

مردم امروز منتشر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

روزنامه ای برای راه اعتدال

گروه فرهنگ و هنر: شماره نخست روزنامه مردم امروز که قرار بود قبل از تعطیلات هفته گذشته منتشر شود ششم دی ماه انتشار یافت.

سرمقاله شماره نخست با قلم سردبیر به مساله مرگ مرتضی پاشایی و مراسم چهلم این خوانند پاپ اشاره دارد. محمد قوچانی سرمقاله خود تحت عنوان "بحران جامعه نشناسی" را اینگونه آغاز می کند که " مجادله بر سر مرگ مرتضی پاشایی چشم انداز تازه ای از پوپولیسم را پیش روی ما می گشاید که همچنان خطر اصلی دموکراسی است."

محمد قوچانی در ادامه اضافه می کند: " این روزها شبحی بر سر ایران می چرخد و آن هراس از بازگشت محمود احمدی نژاد است"

اتاق خبر روزنامه که به بررسی تحولات سیاسی ایران می پردازد؛ بخش کامنت امروز خود را مساله دولت و صدا و سیما اختصاص داده است. "عصای دولت" یادداشتی به قلم اکبر منتخبی با بررسی رابطه نه چندان شیرین دولتهای مختلف از زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی با صدا و سیما این نکته را مطرح می کند که اکنون با حضور محمد سرافراز در صدا و سیما، این سازمان می تواند گام مهمی در بهبود روابط با دولت بردارد.

راهبرد عنوان بخشی از روزنامه است دیدگاه سیاستمداران را درباره موضوع روز پوشش می دهد. باشگاه سیاستمداران این شماره به بررسی رابطه سیاست و دولت پرداخته است.

از دیگر بخش های روزنامه می توان از بخش چشم انداز با نگاهی به تحولات سیاسی جهان، سرمایه با نگاهی به تحولات اقتصاد سیاسی، اتاق فکر با نگاهی به تازه های فرهنگ و اندیشه ، حافظه که به روزنگاری تاریخ و خاطرات می پردازد، کافه که تازه های هنر و ادبیات را شامل می شود، تماشا که از تازه های سینما و تئاتر و تلویزیون می گوید و کاوش که تازه های دانش و فن را شامل می شود، نام برد.

همچنین هر یک بخش ها با ستونی با عنوان "راهنمای" آن بخش خواننده را با اتفاقات و رویدادهای آتی حوزه آشنا می کند.

گرايش روزنامه به گفته سردبیرش دفاع از منافع ملي کشور و از لحاظ فکري به گفتمان اصلاحات تعلق دارد. قوچانی هچنین نشريه را حامي دولت يازدهم (تدبير و اميد) نامید.

قوچاني با بيان اينکه مبناي روزنامه مردم امروز حمايت از دولت و پيوند اصلاحات و تفکرات اصلاحي و تفکر اعتدالي است، تاکيد کرد: صفحات روزنامه ما به روي اصلاح طلبان و اصولگرايان معتدل باز است؛ چرا که براين باوريم که بايد يک روزنامه ملي به معناي واقعي کلمه در کشور باشيم.

روزنامه مردم امروز خبري و تحليلي بوده و صرفا سياسي نيست و در اين روزنامه صفحاتي در حوزهاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، گزارش و جامعه نيز اختصاص يافته است.

همچنین به گفته قوچاني، در اين روزنامه همچنين در حوزه خبري سعي مي شود با توجه به وضعيت شبکه هاي اجتماعي با طراحي صفحاتي در روزنامه بتوانيم براي مخاطبان يک بسته بندي تحليلي و خبري مناسب تعبيه کنيم و در کنار ساير روزنامه ها و نشريان کشور يک صدايي ديگر باشيم.

روزنامه مردم امروز با صفحه بندی و قطع نا متعارف به قیمت هراز تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |