پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 13758 14:15 1394/04/08
عرضه سهام در فضای مناسبی صورت نمی گیرد

عرضه سهام در فضای مناسبی صورت نمی گیرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
عرضه سهام در فضای مناسبی صورت نمی گیرد

عرضه سهام در فضای مناسبی صورت نمی گیرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر شکل اجرایی صندوق توسعه بازار خبر داد و گفت: با توجه به ابهامات و سوالات زیاد در خرید و فروش این صندوق، از این پس دارندگان و سهامداران صندوق، مدیریت این صندوق را بر عهده می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، محمد فطانت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص سیاست سازمان بورس در مورد صندوق توسعه بازار گفت: این صندوق ابهامات و سئوالات زیادی را در صورت فروش و خرید ایجاد کرده بود که سازمان بورس به عنوان متولی و ناظر صندوق در قدم اول برای رفع ابهامات درخواست کرد تا این صندوق سایت خود را فعال کرده و به وسیله آن معاملات و عملیات را در اختیار مخاطبان قرار دهد.وی اعلام کرد: قرار است از این پس دارندگان و سهامداران صندوق (یونیت هولدر ها) ، متولی امور شوند و مدیریت صندوق به 5 سهامدار صندوق که اسامی آنها مشخص است منتقل شود. همچنین قرار است نظارت های قوی که لازمه این امر است، اجرایی شده تا این صندوق مجددا دچار ضعف های گذشته نشود تا بتوانیم صندوق را منتقل کنیم تا به عنوان صندوق بازارگردانی برای 30 تا 40 سهام برتر بورس به صورت مشخص عمل کند.

رییس سازمان بورس در ادامه در خصوص نحوه اجرای بند ج سیاست های اصل 44 قانون اساسی و عملکرد سازمان خصوصی سازی در سالروز این ابلاغیه گفت: در سال گذشته عرضه‌های خرد و غیربلوکی خصوصی سازی در بازار رونق چندانی نداشت و این در حالی است که در خصوص عرضه بلوکی مشکلی وجود ندارد زیرا ساز و کار و امکانات آن نیز فراهم است.وی ادامه داد: در عین حال عرضه سهام خرد توسط سازمان خصوصی سازی با توجه به شرایط بازار نیاز به هماهنگی های مختلفی دارد که باید هماهنگی کامل در بازار و سازمان خصوصی سازی انجام شود تا لطمه ای به بازار و نقدینگی کمی که در بازار وجود دارد، نزند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |