یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 2544 15:49 1393/03/26
طلا گران شد

طلا گران شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
طلا گران شد

طلا گران شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول قیمت جهانی طلا با تشدید خشونت‌ها در عراق که تقاضا برای پناهگاه مطمئن سرمایه گذاری را افزایش داده است، به بالاترین رقم در سه هفته گذشته صعود کرد و برای دومین هفته پی در پی رشد داشت

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات دوشنبه بازار سنگاپور با 0.5 درصد رشد قیمت، 1282 دلار در هر اونس معامله شد. همچنین هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار کامکس نیویورک حداکثر 0.7 درصد رشد قیمت داشت و به 1283 دلار رسید.
قیمت طلا هفته گذشته 1.9 درصد رشد کرد و دوشنبه پنجمین روز رشد پی در پی قیمت این فلز بود که طولانی‌ترین صعود از فوریه به این طرف محسوب می‌شود.
طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 6.7 درصد رشد قیمت داشته که تا حدودی به دلیل ناآرامی در اوکراین و تنش‌های سیاسی میان این کشور و روسیه بوده است. هم اکنون تحرکات جدید داعش در عراق تقاضا برای سرمایه گذاری مطمئن را تقویت کرده که به صعود قیمت طلا کمک کرده است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود برگزاری نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و کنفرانس مطبوعاتی جانت یلن، رییس این بانک در چهارشنبه هفته جاری بازار طلا را تاثیر قرار دهد.
این بانک از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون با توجه به روند احیای اقتصاد آمریکا، چهار بار اقدام به کاهش میزان خرید ماهانه اوراق قرضه کرده که افت قیمت طلا را به دنبال داشته است.
قیمت طلا سال گذشته پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا به احتمال آغاز تعدیل برنامه خرید خود اشاره کرد، 28 درصد سقوط کرد.
در بازار دیگر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با یک درصد رشد قیمت، به 19.889 دلار رسید. هر اونس پالادیم با یک درصد رشد قیمت، 822.47 دلار بود در حالیکه هر اونس پلاتین با 0.8 درصد رشد قیمت، 1445.38 دلار معامله شد.
تحلیل تکنیکال سیر آتی قیمت طلا
 تازه ترین تحلیل تکنیکال فیبوناچی نشان می دهد سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۹۸ دلار خواهد بود.
به گزارش رویترز، تحلیل تکنیکال فیبوناچی حاکی از آن است که اگر قیمت طلا بتواند سطح مقاومتی 1298 دلاری را در کوتاه مدت بشکند به زودی به بیش از 1316 دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در ماه های اخیر از 1241 دلار در 3 ژوئن تا 1391 دلار در 17 مارس در نوسان بوده است. به اعتقاد تحلیلگران سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1276 دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا به کمتر از 1268 دلار نیز خواهد رسید. تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که تحولات سیاسی و تنش های داخلی عراق و همچنین برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در دو روز آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
مهمترین توصیه کارشناسان اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی این است که منتظر تحولات داخلی عراق و نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا باشند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |