یکشنبه 09 مهر، 1402

کدخبر: 14851 13:53:13 1394-05-24
تقاضای ونزوئلا از ایران برای ساخت واحدهای صنعتی

تقاضای ونزوئلا از ایران برای ساخت واحدهای صنعتی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تقاضای ونزوئلا از ایران برای ساخت واحدهای صنعتی

تقاضای ونزوئلا از ایران برای ساخت واحدهای صنعتی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com  

سفیر ونزوئلا در تهران در دیدار با رییس سازمان توسعه تجارت ضمن مثبت ارزیابی کردن روند تعاملات دو کشور گفت: ما از ایران می خواهیم که در ونزوئلا واحدهای صنعتی در زمینه قطعات پلاستیکی، قطعات خودرو، لاستیک سازی، سیم و کابل راه اندازی کند.

آمن هوتب زامبرانو که به همراه خوزه آلبرتو دئوکا مدیرعملیات فنی صنایع پلاستیک ونزوئلا و هووارد آلوارز نماینده وزارت صنایع این کشور به دیدار ولی الله افخمی راد آمده بود، ضمن اشاره به بررسی و مطالعه واحدهای تولید پلاستیک در ایران و توانمندی بالای آنها در این زمینه گفت: ایران در فرآوری مواد مورد نیاز در صنعت پلاستیک سازی توانمندی بالایی دارد و ما امیدواریم با کمک طرف ایرانی خط تولید صنعت پلاستیک سازی در ونزوئلا راه اندازی شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام زمینه هایی که در گسترش تجارت دو کشور مشکل ساز بوده اند از طریق مذاکره در حال حل شدن است، افزود: ما به خاطر تسریع در اجرای این طرح همه پیش نیازهای لازم برای شروع همکاری را با خود به ایران آورده ایم تا آنچه قرار بود 6 ماه آینده انجام شود اکنون پیگیری و به اجرا برسد.

سفیر ونزوئلا در ایران به همکاری با چند شرکت پلاستیک سازی ایرانی اشاره و تاکید کرد: اگرچه همکاری با این چند شرکت مفید و سازنده است اما برای همکاری های بیشتر، پیشتیبانی طرف ایرانی را می خواهیم. مسئولان ونزوئلا در مدیریت اجرایی این طرح همه کارها را انجام داده اند و در صنعت پلاستیک سازی در 10 سال آینده همه همکاری خود را با طرف ایرانی خواهیم داشت.

در ادامه این جلسه سفیر ونزوئلا بر ایجاد یک خط اعتباری برای کشور متبوعش تاکید کرد و افزود: با در نظر گرفتن این خط اعتباری، ونزوئلا از آن برای احداث کارخانجات تولیدی در زمینه پلاستیک سازی، سیم وکابل، قالب سازی، قطعات یدکی خودرو و... استفاده خواهد کرد.

ولی الله افخمی راد رییس سازمان توسعه تجارت نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری طرف ونزوئلایی گفت: ایران آماده است در احداث واحدهای صنعتی در ونزوئلا به خصوص در رشته تخصصی پلاستیک سازی با طرف ونزوئلایی همکاری کند و کار را کلید بزند.

وی از میهمانان ونزوئلایی برای بازدید از کارخانجات ایرانی دعوت کرد.

افخمی راد همچنین در مورد راه اندازی خط اعتباری ایران برای ونزوئلا گفت: راه اندازی خط اعتباری پیشنهاد خوبی است که منفعت هر دو کشور را تامین می کند، ونزوئلا از خط اعتباری ایران می تواند بدون کوچکترین مشکلی استفاده کند و به جای خرید کالای مصرفی، در ونزوئلا خط تولیدی احداث کند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |