یکشنبه 09 مهر، 1402

کدخبر: 137333 15:14:23 1399-12-26
بنزین در آمریکا گران شد

بنزین در آمریکا گران شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بنزین در آمریکا گران شد

بنزین در آمریکا گران شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، انجمن خودروی آمریکا اعلام کرد که قیمت بنزین در برخی ایالت های این کشور طی فصل تابستان ممکن است تا 4 دلار برای هر گالن افزایش یابد.

بر اساس داده های انجمن خودروی آمریکا، در حالی که قیمت نفت خام طی هفته های اخیر افزایش یافته است، آمریکایی ها در حال حاضر 14 درصد بیشتر برای یک گالن بنزین پرداخت می کنند.

در این گزارش آمده است: علائم و شاخص ها حکایت از پایین آمدن این قیمتها به زودی ندارد.

جنت مکگی سخنگوی انجمن خودروی آمریکا، در مقاله ای در وب سایت این انجمن گفت: با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، پیش بینی ما این است که قیمت در پمپ بنزین ها افزایش می یابد و احتمال کاهش قیمت نیز بعید می باشد.

ذخیره بنزین برای هفته منتهی به 5 مارس کاهش یافته است چرا که تقاضا برای این سوخت به سطحی افزایش یافته که از ماه نوامبر مشاهده نشده است.

قیمت نفت خام "وست تگزاس اینترمیدیت" در کل سال 2021 به شدت افزایش یافته است و از 48 دلار در هر بشکه در ابتدای سال به بیش از 65 دلار در هر بشکه رسیده است چرا که تقاضای نفت افزایش یافته و اوپک نیز تولید نفت خود را پایین نگه داشته است. این در حالی است که افزایش قیمت بنزین به ویژه در چند هفته گذشته، با عدم تولید پالایشگاه های نفت ایالات متحده پس از اثرات مخرب یخبندان اخیر تگزاس تشدید شده است.

این یخبندان باعث اختلال گسترده در پالایشگاه های نفت شد که هنوز هم فعالیت آنها به طور کامل به حالت عادی بازنگشته است. بر اساس این گزارش، با عادی شدن شرایط پالایشگاه های نفت و بازگشتن به مسیر تولید ممکن است قیمت های بنزین نیز تا حدودی کاهش یابد. اما قیمت ها ممکن است در تابستان که معمولاً اوج فصل رانندگی محسوب می شود، در بعضی مناطق به 4 دلار برسد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |