دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 1772 14:31 1393/02/21
انعقاد تفاهم نامه میان سپرده گذاری بورس ایران و عمان

انعقاد تفاهم نامه میان سپرده گذاری بورس ایران و عمان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
انعقاد تفاهم نامه میان سپرده گذاری بورس ایران و عمان

انعقاد تفاهم نامه میان سپرده گذاری بورس ایران و عمان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

امیر اسماعیل کاظمی :  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و سپرده گذاری مسقط (عمان) ظهر روز گذشته (یکشنبه) تفاهم نامه ای را با هدف همکاری بیشتر بازار سرمایه دو کشور در تهران منعقد کردند .
، حامد سلطانی نژاد مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در جریان امضا این تفاهم نامه که با حضور عبدالله بواحمد بوسلیمان النبهانی مدیرعامل شرکت عمانی، گفت: از آنجا که همکاری ایران و عمان سابقه تاریخی دارد و اخیرا نیز دو کشور در حوزه های اقتصادی به ویژه بازار سرمایه همکاری های مناسبی با یکدیگر داشته اند، این تفاهم نامه منعقد شده است.
وی با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه، زمینه همکاری های دو سویه برای تبادل اطلاعات و تجربیات و اتصال بورس های دو کشور را فراهم می کند، افزود: تفاهم نامه مذکور منجر به همکاری در حوزه دانش فنی و نیروی کارشناسی ایران و عمان خواهد شد.
سلطانی نژاد اظهار داشت: حوزه سپرده گذاری در بازار سرمایه تخصصی و نیازمند استفاده از تخصص بین المللی است، ایران تجربیات خود را در اختیار سایر کشورهایی که با آنها همکاری می کند، قرار خواهد داد.
به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، این شرکت تفاهم نامه هایی را با کشورهای کره جنوبی و پاکستان طی دو سال اخیر منعقد کرده است.
وی با بیان آنکه، در حوزه تبادل دانش فنی و نیرو، کارشناسانی به کره جنوبی اعزام شده اند، گفت: کارگروه مشترکی پیرو این تفاهمنامه تشکیل شد و هفته آینده نیز سمینار آموزشی شرکت های سپرده گذاری آسیا و اقیانوسیه با حضور 70 کشور در تهران برگزار خواهد شد.
در این جلسه عبدالله بن احمد بن سلیمان النبهانی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مسقط نیز با اشاره به وجود روابط مطلوب میان دو کشور، گفت: شرکت سپرده گذاری مسقط و ایران در راستای بهبود مناسبات دو کشور این تفاهم نامه را امضا کرده اند.
وی اظهار داشت: با انعقاد این تفاهم نامه، تجارب ایران در بازار سرمایه به عمان انتقال خواهد یافت که تحقق این امر کمک موثری برای ارتقا بازار سرمایه دو کشور است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |