سه شنبه 08 اسفند، 1402

کدخبر: 6232 18:57 1402/05/17
دسته‌بندی: نفت و گاز ، فناوری

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در اواخر آذرماه امسال برگزار می‌شود.

وحیدرضا زیدی‌فرد معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در نشست خبری برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان، گفت: یکی از رسالت‌های ما در وزارت نفت حمایت از زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت نفت است، از این رو در این زمینه اقدام‌هایی گسترده همچون افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیل ورود شرکت‌های تولیدکننده به فهرست خرید صنعت نفت، برگزاری رویداد‌های علمی همچون دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان و ارتباط با وزارت علوم به‌ویژه در زمینه سامانه «عرضه و تقاضای وزارت نفت ذیل نظام ایده‌ها و نیازها» انجام شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته نزدیک به ۱۸۰ شرکت دانش‌بنیان در نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان صنعت نفت حضور داشتند؛ برگزاری ۱۸ نشست تخصصی با نمایندگان ۶۰ شرکت برتر صنعت نفت، بازدید حدود ۳ هزار نفر از نمایشگاه جانبی این کنفرانس، برگزاری ۴۰۰ نشست B۲B، امضای ۵۵ تفاهم نامه به ارزش هزار میلیارد تومان، حضور مقام‌های کشوری و علمی کشور و ارائه ۸۰ مقاله علمی از دیگر اقدام‌های انجام شده در این دوره کنفرانس بوده است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری خاطر نشان کرد: امسال تلاش شده افزایش فضای نمایشگاهی را به ۲۵۰۰ متر مربع برسانیم و زمینه را برای پذیرش ۱۰۰ شرکت استاتیکی فراهم کنیم، همچنین مقدمات لازم برای پذیرش شرکت‌های داخلی و خارجی نیز فراهم شده است.

زیدی‌فرد با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای حضور کشور‌های همسایه‌ای که نیاز به فناوری ما دارند در این دوره از کنفرانس فراهم شده است، اظهار کرد: حضور هزار نفر از مدیران دولتی، برنامه‌ریزی برای امضای قرارداد‌های مهم، برگزاری دو رویداد در مناطق عملیاتی خوزستان و بوشهر پیش از برگزاری این رویداد از دیگر برنامه‌های این دوره از کنفرانس است؛ ضمن آنکه متولی برگزاری رویداد امسال پژوهشگاه صنعت نفت خواهد بود.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر تلاش شده با استفاده از شرکت‌ها و استارت آپ‌های کوچک و بزرگ داخلی نیاز پژوهشی صنعت نفت را تأمین کنیم، در این زمینه پرداخت تسهیلات به شرکت‌های تولید کنند ساخت بار اول انجام شده است، همچنین از پارسال کارگروه بررسی و تشخیص مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان با هماهنگی وزیر نفت تشکیل شده و در این کارگروه مشکلات این شرکت‌های دانش‌بنیان حل و فصل می‌شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: مبلغ قطعی قرارداد‌های پژوهشی مربوط به نخستین دوره کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت نیز قبل از برگزاری دومین دوره این کنفرانس به‌عنوان دستاورد رویداد نخست به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: پارسال فهرست ۵۰۰ تجهیز کلیدی صنعت نفت که در داخل کشور تولیدی می‌شود برای حمایت از تولید داخل به شرکت‌های تابعه صنعت نفت ابلاغ شد، بر اساس دستور وزیر نفت این شرکت‌ها نباید محصولات خارجی مشابه در این فهرست را خریداری کنند و هر شرکتی که از این موضوع تخطی کند به نهاد‌های نظارتی معرفی خواهند شد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب: معاون وزیر ، جهان اقتصاد ، وزیر نفت ، وزارت نفت ، دانش بنیان ، شرکت های دانش بنیان ، اخبار روز ، مدیریت فناوریhttps://jahaneghtesad.com/direct/6232


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |