شنبه 05 اسفند، 1402

کدخبر: 10130 16:15 1402/09/11

نحوه دریافت کد منطقه در سامانه یکپارچه خودرو

دسته‌بندی: صنعت و معدن ، خودرو

نحوه دریافت کد منطقه در سامانه یکپارچه خودرو

دسته‌بندی: صنعت و معدن ، خودرو

برای ثبت نام در سامانه یکپارچه و خرید خودرو، متقاضیان باید اطلاعات مختلفی را وارد کنند. یکی از این اطلاعات، "کد منطقه شهرداری" است. اما چه معنایی دارد و چگونه می‌توان کد منطقه خود را دریافت کرد؟

یکی از اطلاعاتی که در مرحله ثبت نام خودرو از متقاضیان دریافت می‌شود، “کد منطقه شهرداری” است. برخی از کاربران ممکن است اشتباهاً این کد را با کد پستی اشتباه گیرند، در حالی که این دو مورد از هم مجزا هستند و هر کدام باید در کادر مخصوص به خود ثبت شوند.

 

همه چیز درباره کد منطقه شهرداری

منطقه شهرداری به عنوان یک عدد تک یا دو رقمی، توسط سایت “سامانه‌ها” تعریف شده است. این کد، برای تمامی بخش‌های شهر و محل سکونت از شرق تا غرب و شمال تا جنوب، تعیین شده است. هر شهر دارای کد منطقه شهرداری متفاوتی است. به عنوان مثال، شهر تهران دارای ۲۲ منطقه است و برای هر منطقه یک کد تعریف شده است.

 

اطلاع از کد منطقه شهرداری برای ثبت‌نام خودرو و نحوه دریافت آن، برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت است، به ویژه برای کاربرانی که در تهران ساکن هستند. لازم به ذکر است که ثبت‌نام خودرو تنها در بازه زمانی مشخص شده امکان‌پذیر است.

 

دریافت کد منطقه برای ثبت نام خودرو

برای دریافت کد منطقه شهرداری جهت ثبت‌نام خودرو، کاربران می‌توانند از راه‌های مختلف استفاده کنند. یکی از ساده‌ترین روش‌ها، جستجو در سایت گوگل است، که با استفاده از آن می‌توانند به راحتی کد منطقه محل سکونت خود را پیدا کنند. همچنین، روش‌های دیگری نیز برای دریافت کد منطقه شهرداری وجود دارد، از جمله مراجعه به سامانه تهران من.

 

در سامانه تهران من، برای ساکنان هر نقطه از تهران، کد منطقه شهرداری مشخص شده است.

 

شهرستانی‌ها چه کنند؟

کد منطقه شهرداری در مناطق تهران به صورت ۲۲ رقمی تعریف شده است، اما برای سایر شهرستان‌ها، متقاضیان باید عدد ۱ را وارد کنند. به عبارت دیگر، برای ساکنان شهرهای غیر تهرانی، یک کد منطقه واحد تعریف شده است.

 

 روزگارخودرو

برچسب: ثبت نام خودرو ، سامانه یکپارچه خودرو ، دریافت کد منطقه ، کد منطقه خودروhttps://jahaneghtesad.com/direct/10130


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |