چهارشنبه 05 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 6478 19:10 1402/05/23
رفع فیلتر تلگرام در عراق

فیلتر تلگرام در عراق برداشته شد

دسته‌بندی: فناوری
رفع فیلتر تلگرام در عراق

فیلتر تلگرام در عراق برداشته شد

دسته‌بندی: فناوری

هفته گذشته وزارت مخابرات عراق اعلام کرد که شرکت تلگرام به درخواست‌ها برای بستن صفحات و کانال‌هایی که اطلاعات نهادهای رسمی دولتی و داده‌های شخصی شهروندان را افشا می‌کند، پاسخ نداده است. این وزارتخانه بعد از گذشت نزدیک به یک هفته اقدام به رفع فیلتر تلگرام کرد.

وزارت مخابرات عراق اعلام کرد که ممنوعیت اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را که در اوایل هفته جاری، به دلیل نگرانی‌های امنیتی و درز اطلاعات نهادهای رسمی دولتی و شهروندان اعمال‌شده بود، لغو می‌کند.

طبق آنچه در گزارش رویترز آمده، این برنامه به طور گسترده در عراق برای پیام‌رسانی و همچنین به عنوان منبع اخبار و به اشتراک‌گذاری محتوا استفاده می شود.

برخی از کانال‌ها حاوی مقادیر زیادی اطلاعات شخصی از جمله نام، آدرس و روابط خانوادگی عراقی‌ها هستند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم برای لغو این ممنوعیت پس از آن اتخاذ شد که «شرکت مالک این پلتفرم به الزامات امنیتی که مقامات عراق از شرکت خواسته بودند، پاسخ داد.»

این شرکت همچنین «آمادگی کامل خود را برای برقراری ارتباط با مقامات مربوطه اعلام کرد.»

یکی از اعضای تیم مطبوعاتی تلگرام در پاسخ به درخواست رویترز برای اظهار نظر گفت که «ارسال اطلاعات خصوصی بدون رضایت طبق شرایط خدمات تلگرام ممنوع است و اینگونه مطالب به طور معمول توسط گردانندگان ما حذف می‌شود.»

ما می‌توانیم تأیید کنیم که گردانندگان ما چندین کانال را که اطلاعات شخصی را به اشتراک می‌گذاشتند، حذف کردند.

هفته گذشته این وزارتخانه اعلام کرد که این شرکت به درخواست‌ها برای بستن صفحات و کانال‌هایی که اطلاعات نهادهای رسمی دولتی و داده‌های شخصی شهروندان را افشا می کند، پاسخ نداد.

 

منبع: اکوایران

برچسب: جهان اقتصاد ، عراق ، تلگرام ، اخبار روز ، شبکه های اجتماعی ، پیام رسان ، فیلترینگ شبکه های اجتماعی ، سرویس پیام رسانیhttps://jahaneghtesad.com/direct/6478


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |