جمعه 04 خرداد، 1403

کدخبر: 7334 17:24 1402/06/18
اپل و مایکروسافت به دنبال دور زدن قانون بازارهای دیجیتال اروپا

غول‌های فناوری زیر تیغ اتحادیه اروپا

دسته‌بندی: فناوری
دسته‌بندی: فناوری

اپل و مایکروسافت در جستجوی راهی برای دورزدن قوانین بازارهای دیجیتال اروپا هستند.

به نقل از انگجت، اتحادیه اروپا نام ۶ شرکت بزرگ دروازه بان اینترنت را اعلام کرد که باید از قوانین بازارهای دیجیتال(DMA) پیروی کنند.

نام این شرکت ها نیز کاملا آشنا و عبارت است از آلفابت، آمازون، اپل، بایت دنس، متا و مایکروسافت.

طبق قانون بازارهای دیجیتال دروازه بانان اینترنت نمی توانند سرویس های خود را بر رقبایشان ترجیح دهند و کاربران به هر نحوی به پلتفرم های خود محدود کنند.

آنها باید به شرکت های طرف ثالث اجازه دهند درشرایط خاص در سرویس های آنها نیز فعالیت کنند. البته این شرکت های بسیار ثروتمند نیز بیکار نمانده اند.

مایکروسافت و اپل مدعی هستند که با وجود پیروی از آستانه تعیین شده توسط کمیسیون اتحادیه اروپا اما بینگ، ادج، مایکروسافت ادورتایزینگ و آی مسیج به عنوان دروازه بان اینترنت به حساب نمی آیند و بنابراین نیازی نیست از قانون جدید پیروی کنند.

اپل احتمالا بیش از بقیه با پیامدهای پیروی از این قانون دست و پنجه نرم کند. گزارش های اخیر حاکی از آن است که این شرکت احتمالا در iOS17 اجازه نصب فروشگاه های اپ طرف ثالث وهمچنین دانلود نرم افزارهای خارج از اپ استور را به کاربران می دهد.

 

منبع: مهر

برچسب: جهان اقتصاد ، شرکت اپل ، اینترنت ، اتحادیه اروپا ، مایکروسافت ، آمازون ، اخبار روز ، متاhttps://jahaneghtesad.com/direct/7334


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |