یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 7358 04:41 1402/06/19

جواز تاسیس ۲۸ واحد صنایع تبدیلی کشاورزی در اصفهان صادر شد

دسته‌بندی: استان‌ها ، کشاورزی ، صنعت

جواز تاسیس ۲۸ واحد صنایع تبدیلی کشاورزی در اصفهان صادر شد

دسته‌بندی: استان‌ها ، کشاورزی ، صنعت

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از صدور جواز تاسیس برای ۲۸ واحد صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی در این استان در سالجاری خبر داد.

مهرداد مرادمند  در گفت و گویی اظهارداشت: در این مدت همچنین ۲۰ پروانه بهره برداری و ۷۵ موافقت‌نامه اولیه برای راه اندازی مجموعه‌های صنایع تبدیلی و غذایی در این استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه تعداد صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در سال گذشته به ترتیب ۷۵ و ۴۲ مورد بود، اضافه کرد: مجموع پروانه‌های بهره برداری فعال از ابتدا تاکنون به ۴۵۹ و جوازهای تاسیس به ۶۴۳ مورد رسیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزود: واحدهای دارای پروانه بهره برداری فعال در این استان ، هر ساله بیش از هفت میلیون تُن ظرفیت جذب و حدود ۴.۷ میلیون تن ظرفیت تولید دارند.

مرادمند خاطرنشان کرد: مجموعه‌های دارای جواز تاسیس قادر خواهند بود بیش از ۴.۸ میلیون تن را در طول یک سال جذب کنند و افزون بر سه میلیون تن توانایی تولید خواهند داشت.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و غذایی ادامه داد: این مهم به سودآوری بیشتر و ارزآوری در صنعت کشاورزی منجر خواهد شد لذا توجه ویژه به آن داریم.

استان اصفهان از جمله مناطق پیشتاز صنعت کشاورزی در ایران است، این منطقه با ۵۶۸ هزار هکتار اراضی باقابلیت کشاورزی که معادل پنج درصد از مساحت استان و سه درصد از اراضی کشاورزی کشور است و همچنین شرایط متنوع آب و هوایی، استعداد تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد به‌گونه‌ای که در مناطق گرم و خشک استان خرما، انار و پسته، در مناطق سرد و کوهستانی بادام و گردو، و در مناطق معتدل و سرد انواع محصولات دانه‌دار و هسته‌دار کشت می‌شود.

 

منبع: ایرنا

برچسب: جهان اقتصاد ، پسته ، جهاد کشاورزی ، صنعت کشاورزی ، خرما ، اصفهان ، اخبار روز ، گردو ، بادام ، مهرداد مرادمند ، انارhttps://jahaneghtesad.com/direct/7358


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |