یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 9962 05:30 1402/09/06
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

جای خالی کارخانه فناوری در اصفهان ، نتایج سفر وزرای کشور و نیرو به اصفهان به اطلاع مردم برسد

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

جای خالی کارخانه فناوری در اصفهان ، نتایج سفر وزرای کشور و نیرو به اصفهان به اطلاع مردم برسد

دسته‌بندی: زیربنایی ، استان‌ها

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در اصفهان جای کارخانه فناوری خالی است، در حالی که این استان از جهت وجود فناوران و شرکت‌های دانش بنیان غنی است.

محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور صد و یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: پنجم آذر سالروز تشکیل سازمان بسیج مستضعفین به دستور امام خمینی (ره) را گرامی داشته و تأکید می‌کنیم که تفکر و اقدام بسیجی آثار و برکات فراوانی در همه برهه‌ها برای کشور ما داشته است.

 

وی افزود: بهترین عناوین را رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیجیان فرمودند. براساس تفکر، فرهنگ و عملکرد بسیجی، دیگران مقدم هستند حتی اگر پای جان در میان باشد. بدیهی است که امروز ما نیز برای فائق آمدن بر مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف به تفکر بسیجی نیاز داریم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حضور وزرای کشور و نیرو در اصفهان و بررسی موضوع زاینده رود گفت: در جلسه‌ای که در استانداری تشکیل شد از سوی شورای اسلامی شهر اصفهان پیشنهاد شد که هر قول و وعده‌ای هرچند ناچیز باید زمان دار باشد، وزیر نیرو نیز بر همین موضوع تاکید و با آن موافقت کرد.

 

وی ادامه داد: بنابراین استاندار اصفهان باید آنچه که تصویب و نهایی شده را به اطلاع مردم برساند، همچنین هر قولی که داده شده به صورت روزشمار روند پیشرفت آن اطلاع رسانی شود.

 

نورصالحی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از این نشست، جلسه کمیسیون ویژه آب شورای اسلامی شهر اصفهان نیز تشکیل شد و بر این اساس ما اقدامات خود را تا نتیجه نهایی در این زمینه ادامه می‌دهیم.

 

وی با اشاره به تفکر بسیجی در حوزه علم و فناوری و تولیدات گفت: امروز در تصمیمات کلان کشور بر این بحث تکیه شده است و یکی از وجوه آن تولیدات فناورانه داخلی است، در اصفهان جای کارخانه فناوری خالی است، در حالی که این استان از جهت وجود فناوران و شرکت‌های دانش بنیان غنی است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به افتتاح هتل پنج ستاره با سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی گفت: در همین راستا چند هتل بزرگ در اصفهان در حال ساخت است و این رویکرد بزرگ با استفاده از ظرفیت‌های غنی بافت تاریخی شهر اصفهان باید ادامه پیدا کند.

 

وی افزود: خانه‌های تاریخی بهترین بستر برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری است و برای گردشگران داخلی و خارجی نیز مقبولیت دارد. ما نیز در تصویب لوایح در این حوزه تلاش کرده‌ایم و سعی می‌کنیم که با تصمیمات اخذ شده و مصوبات، بخش خصوصی برای ورود به این عرصه ترغیب شود.

 

نورصالحی با بیان اینکه رایگان کردن پروانه ساخت چنین بناهایی در دستور کار شورای اسلامی شهر اصفهان بوده است، تصریح کرد: بافت غنی تاریخی بهترین ظرفیت برای توسعه گردشگری اصفهان است که باید از آن حداکثر استفاده را ببریم.

 

برچسب: اصفهان ، شورای اسلامی شهر اصفهانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9962


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |