چهارشنبه 29 فروردین، 1403

کدخبر: 5383 21:24 1402/04/24
تداوم خروج سرمایه از بورس/ شاخص کل۵۱۳ واحد کاهش یافت

تداوم خروج پول حقیقی از بورس

دسته‌بندی: بورس
دسته‌بندی: بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای هشتین روز متوالی منفی شد و ۲۷۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

در معاملات روز شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲، شاخص بورس تهران ۵۱۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و تا سطح ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۸۸۹ واحد پایین آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش ۳ هزار و ۲۹۵ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد در رقم ۷۲۸ هزار و ۱۱ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد ۱۷۸ واحدی به رقم ۲۷ هزار و ۱۸۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۹۲۳ واحد به سطح ۱۳۳ هزار و ۴۷۵ واحد رسید. 

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای هشتین روز متوالی منفی شد و ۲۷۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد فارس بیشترین خروج را داشت که ارزش آن ۲۹ میلیارد تومان بود. پس از فارس، نمادهای پی پاد، ونوین و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای قاسم، ناما و شبندر اختصاص داشت. 

نمادهای پیشران بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، کگل و ومعادن نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل فولاد، شبندر و وبملت از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای ارفع، زاگرس و وسپهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای فجهان، شگویا و گلدیرا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کتوسعه، دی و عالیس بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۱ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۳۷۶ میلیارد تومان بود که ۸۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود. 

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۳۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۸۱۸ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون است. 

پرمعامله‌ترین نمادهای بازار سهام

در معاملات امروز نماد خکمک بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۹۹ میلیارد تومان بود. 

پس از خکمک، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثشاهد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خودرو و فارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند. 

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد ۴۳۸ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۸۵۷ سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد خساپا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند. 

عرضه و تقاضای بورس 

در معاملات شنبه، ۷۱ نماد صف خرید داشتند و ۸۹ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۹۹ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۳ درصدی به ۳۴۳ میلیارد تومان رسید. 

 

منبع: اکوایران

برچسب: بورس ، شاخص کل بورس ، بازار سهام ، شپنا ، فرابورس ، مالکیت حقیقی ، شبندر ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، فارس ، پی پاد ، مالکیت حقوقی ، قاسم ، ناما ، ونوینhttps://jahaneghtesad.com/direct/5383


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |