پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 5260 17:32 1402/04/20
قرارداد مستاجران سه ساله می‌شود؟

اجاره ملک در مشهد سه ساله شد

دسته‌بندی: مسکن ، استان‌ها
قرارداد مستاجران سه ساله می‌شود؟

اجاره ملک در مشهد سه ساله شد

دسته‌بندی: مسکن ، استان‌ها

رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: مستاجرها پس از انعقاد قرارداد با موجر، مشروط بر اینکه به مفاد قرارداد دو طرفه به طور کامل عمل کرده باشند، به طور قانونی می‌توانند تا سه سال در ملک مربوطه زندگی کنند.

حسین رستمی با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر بین موجر و مستاجر در شرایط دشوار اقتصادی کنونی گفت: دولت با هدف کنترل قیمت‌ها در بازار اجاره مسکن، برای امسال سقف افزایش اجاره‌بها را در تهران تا ۲۵ درصد، در مشهد و سایر کلانشهرها ۲۰ درصد و در شهرهای کوچک تا ۱۵ درصد تعیین کرده است.

به گفته وی، موجران در مشهد موظف هستند تا سقف ۲۰ درصد نسبت به افزایش اجاره مسکن اقدام کنند.

وی بیان کرد: در صورتی که موجر سقف تعیین شده برای افزایش اجاره را رعایت نکند و در مقابل اعتراض مستاجر، خواستار تخلیه ملک باشد، مستاجر می‌تواند تا سه سال بعد از انعقاد قرارداد با صاحب ملک در آن خانه بماند و آن را تخلیه نکند.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: در موارد مزبور، معمولا موجر می‌تواند از مستاجر به دلیل عدم تخلیه ملک شکایت کند و حکم تخلیه را از دستگاه قضا بگیرد.

رستمی ادامه داد: کمیته استانی در خصوص اجاره بها حامی مستاجران است و طبق صحبتی که با این کمیته شده است، حکم تخلیه موجر قابل اجرا نخواهد بود، لذا در صورتی که مستاجر با حکم تخلیه موجر مواجه شد می‌تواند به استانداری یا فرمانداری مراجعه کند تا از آن محل به شعبه (حل اختلاف) نامه‌نگاری شده و رای باطل شود.

 

 

 منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 
برچسب: بازار مسکن ، قیمت خانه ، اجاره بها ، مستاجر ، مشهد ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، دستگاه قضا ، موجر ، اجاره ملک ، کمیته استانی ، تخلیه موجرhttps://jahaneghtesad.com/direct/5260


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |