کد خبر: 176760
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

۳۶ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات دسترسی یافتند

۳۶ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات دسترسی یافتند

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شبکهٔ ملی اطلاعات که با نام‌های دیگر اینترنت ملی و شبکهٔ ملی اینترنت نیز شناخته می‌شود، پروژه‌ای برای توسعه زیرساخت اطلاعاتی امن و پایدار ملی در ایران است.

در همین راستا «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات را در اولویت اهداف وزارت‌خانه ارتباطات نهاده بود و همچنین در مراسم‌های مختلف بر دسترسی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت تأکید داشت و همچنین وعده حل شدن این مشکل در بازه زمانی یک سال و نیم و دسترسی کلیه روستاهای دارای جمعیت بالای 20 خانوار به شبکه پرسرعت اینترنت تا پایان سال 1401 را داده بود.

به همین منظور وزیر ارتباطات با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود در خصوص دسترسی دسترسی روستاها جدید به شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: «از ابتدای امسال تا 22 فروردین‌ ماه علی‌رغم تعطیلی فضای عمومی کشور، 36 روستا در یازده استان، از شمال غربی تا جنوب شرقی ایران به شبکه ملی اطلاعات پیوستند. به این واسطه، در مجموع  3919 خانوار با حدود 14 هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند.»

اینترنت , اینترنت ملی | شبکه ملی اطلاعات , وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ,

 زارع‌پور در ادامه متن خود افزود: «باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال عمل کنیم.  کار سختی است و نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان‌شالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد.»