شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 15212 10:00 1403/02/12

انعقاد قرارداد خرید و فروش مسکن بدون نیاز به مشاوران املاک‌

دسته‌بندی: مسکن

انعقاد قرارداد خرید و فروش مسکن بدون نیاز به مشاوران املاک‌

دسته‌بندی: مسکن

مدیر سامانه خودنویس گفت: خرداد سال جاری از نخستین قرارداد برخط الکترونیکِ خرید و فروش مسکن بدون نیاز به مشاوره املاک رونمایی می‌شود.

مهدی ساسانی  اظهار داشت: رونمایی نخستین قرارداد خرید و فروش در سامانه خودنویس در خردادماه امسال اتفاق خواهد افتاد و مردم می‌توانند بدون نیاز به مشاوران املاک به صورت برخط نسبت به قرارداد خرید و فروش اقدام کنند.

 

مدیر سامانه خودنویس گفت: سامانه خودنویس سبب حذف مشاوران املاک نمی‌شود، زیرا مشاوران املاک فعالیت تخصصی ارائه می‌دهند. با این وجود ضرورت دارد تا مشاوران املاک فعالیت‌های خود را به‌روز رسانی کرده و ارتقاء بدهند.

 

وی افزود: سامانه خودنویس متعاملان اعم از موجر و مستأجر این امکان را دارند تا قراردادهای اجاره خود را به شکل رایگان در این سامانه ثبت کنند. اسنادی که در سامانه خودنویس ثبت می‌شود، رسمی و قابل استناد است.

 

ساسانی تاکید کرد: با توجه به اینکه سامان خودنویس امکان ثبت رایگان قراردادهای اجاره را برای متعاملان ایجاد کرده است، بنابراین مشاوران املاک می‌توانند با ارائه خدمات تخصصی‌تر به فعالیت خود در این بخش ادامه بدهند.

 

ساسانی تصریح‌کرد: مشاوران املاک باید جنس خدمات خود را گسترده‌تر و متنوع‌تر کرده و از این محل درآمد کسب کنند.

 

مدیر سامانه خودنویس یادآور شد: این سامانه از خرداد ۱۴۰۲ در اختیار عموم مردم بوده و به‌تدریج انواع معاملات اجاره روی سامانه بارگذاری و رفع ایراد شد.

 

وی ادامه داد: سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات در سال ۱۳۸۸ تحت عنوان ایران املاک آغاز به کار کرد و همان زمان وزارت راه و شهرسازی سامانه را از وزارت صمت دریافت کرد و مکلف شد تا دسترسی مردم به کد رهگیری رایگان بدون مراجعه به مشاوران املاک و مستغلات را ایجاد کند.

 

ساسانی بیان کرد: به مدت ۱۴ سال اقدام خاصی روی این سامانه ایجاد نشد و با آغاز به کار دولت سیزدهم با بررسی سامانه مقرر شد تا سامانه جدید راه اندازی شود. زیرا به روز رسانی سامانه املاک و مستغلات عملاً ممکن نبود.

 

ساسانی گفت: اطلاعات سامانه قدیم حذف نمی‌شود، بلکه اطلاعات به مرور به سامانه جدید منتقل خواهد شد.

برچسب: مشاوران املاک ، خرید و فروش مسکن ، سامانه خودنویس ، قرارداد خرید و فروش مسکنhttps://jahaneghtesad.com/direct/15212


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |