شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 3309 13:40:18 1393-04-22
وزیر بهداشت:  این راه را با هم ادامه می‌دهیم

وزیر بهداشت: این راه را با هم ادامه می‌دهیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وزیر بهداشت:  این راه را با هم ادامه می‌دهیم

وزیر بهداشت: این راه را با هم ادامه می‌دهیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزیر بهداشت در وب نوشتی با عنوان "این راه را با هم ادامه می‌دهیم"، از آغاز کار واگذاری ۲۰ درصد از مراکز درمانی به هیات امنای بیمارستان‌ها از سال جاری البته با رعایت تعرفه‌ها و نظارت کامل خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در وب سایت شخصی خود آورده است:"دو ماه از آغاز طرح تحول نظام سلامت می‌گذرد. هر چند از منظر بیرونی آنچه روی داده، تحولی اساسی تلقی می‌شود اما این طرح خود شروع یک راه است؛ راه سخت و دشواری که پیمودنش علاوه بر عزم و تلاش و خستگی‌ ناپذیری، همکاری جمعی را طلب می‌کند.
طرح تحول نظام سلامت را باید مقدمه‌ای برای افزایش مشارکت مردم در مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانست و ایمان دارم تا این مشارکت شکل نگیرد، نمی‌توانیم شاهد تحولی بنیادین و ماندگار در نظام سلامت باشیم.
باور کنیم که هنوز راهی طولانی در پیش داریم و امیدوارم که هیچکدام از مردم و فعالان عرصه سیاست گذاری سلامت تصور نکنند با این اقدامات اولیه، مشکلات بهداشت و درمان مردم حل شده است. واقعیت این است که بسیاری از مشکلات هنوز پا بر جاست. خیلی از این مشکلات هم فقط با پول حل نمی‌شود. برای رسیدن به هدف "تحول بنیادین و ماندگار در نظام سلامت" باید تفکر، فرهنگ و ساختار را تغییر دهیم. ما حتی داخل سازمان وزارت بهداشت هم برای ایجاد این فرهنگ مشکل داریم؛ چون همه فکر می‌کنند، بهداشت و درمان حوزه‌ای حاکمیتی است و این فکر دولتی را به سادگی نمی‌توان تغییر داد. به خصوص در حوزه بهداشت که این تغییر نگرش بسیار سخت‌تر است.
البته برای ایجاد فرهنگ نوین در حوزه بهداشت و درمان هم فکر کرده و برنامه داریم، امسال کار واگذاری ۲۰ درصد از مراکز درمانی به هیأت امنای بیمارستان‌ها را آغاز خواهیم کرد؛ صد البته با رعایت تعرفه‌ها و نظارت کامل.
نکته مهم آن‌ که ما این راه را آغاز کرده‌ایم؛ با همه نقاط ضعف و قوت، تمام حمایت‌ها و نارضایتی‌ها، دلگیر شدن‌ها و خشنودی‌ها و... و از این راه برنخواهیم گشت؛ پس همه باید با صبر و درایت هر آن‌چه می‌توانیم انجام دهیم تا ادامه راه آسان‌تر طی شود.
به یقین اجرای طرحی چنین بزرگ که در پهنه کشور گسترده شده، خالی از اشکال نیست؛ قطعا نقاط ضعفی داریم که باید آنها را شناسایی و برطرف کنیم. دیدگاه‌های شما همکاران را هم می‌بینم و دغدغه‌های‌تان را درک می‌کنم؛ اما از یاد نبریم که طرح‌هایی چنین عظیم به عزمی ملی نیاز دارد؛ به نگاهی فرا جناحی، به توانی مضاعف و به عشقی خالصانه به مردم و میهن.
این راه را با هم ادامه می‌دهیم..."

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |