چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 2363 08:41:19 1393-03-18
مسئله اصلي امروز کشور موضوع اقتصاد است

مسئله اصلي امروز کشور موضوع اقتصاد است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مسئله اصلي امروز کشور موضوع اقتصاد است

مسئله اصلي امروز کشور موضوع اقتصاد است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قطعا هر چه ميان قوا همکاري بيشتر باشد مسئله اصلي کشور بهتر ديده مي شود که در اين رابطه نقش معاونان پارلماني بسيار مهم و پررنگ است.


 رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دولت به اجراي قانون تعلق خاطر دارد گفت: قطعا با ارائه لوايح منطقي از سوي دولت مي‌توان زمينه فعاليت اقتصادي را در کشور فراهم کرد.
به گزارش خانه ملت ، علي لاريجاني ديروز (شنبه) در ديدار با معاونان پارلماني وزارتخانه ها و دستگاه هاي اجرايي، گفت: يکي از مسائل مهم در سطح ملي کشور اين است که بايد ما سؤال اصلي کشور را دريابيم و تمام همت خود را براي جواب به اين سؤال مبذول داريم که اين بايد در دولت، مجلس و قوه قضائيه انجام شود.
وي افزود: در فراز و فرودهاي کشور در سطح کلان همه مي دانند که مسئله اصلي امروز کشور موضوع اقتصاد است، از طرف ديگر شرايط ما به گونه اي است که اگر به دنبال پيشرفت هستيم بايد به دنبال بهبود وزن وضعيت اقتصادي باشيم، حتي در مذاکرات بين المللي تا اين بخش فعال نشود معلوم نيست که در اين حوزه دستاوردي داشته باشيم.
لاريجاني با اشاره به تأکيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر رونق اقتصاد و اقتصاد مقاومتي، تصريح کرد: اين موضوع نشان دهنده آن است که تمام مسئولان بايد به دنبال بهبود وضعيت اقتصاد در کشور باشند زيرا اين موضوع نياز به استدلال قوي ندارد، بنابراين اگر مسئله اصلي کشور اين موضوع است بايد رکود و تورم کنترل شود که در اين رابطه هم در بعد شرايط داخلي و هم سامان بخشي به اوضاع اقتصادي وظيفه مهمي بر دوش مسئولان است.
رئيس مجلس تاکيد کرد: بايد توجه داشت که اولين مسئله در تحقق اين موضوعات اين است که بايد حواشي کاهش پيدا کند، حواشي که چه در فضاي سياسي و چه در فضاي فکري جامعه و در دولت و مجلس خاصيتي ندارد نه به درد مردم مي خورد و نه به درد آخرتشان مي خورد.
وي يادآور شد: قطعا هر چه ميان قوا همکاري بيشتر باشد مسئله اصلي کشور بهتر ديده مي شود که در اين رابطه نقش معاونان پارلماني بسيار مهم و پررنگ است زيرا معاونان پارلماني مي توانند در رفع ايرادات و منتقل کردن مواضع دولت نقش مهمي ايفا کنند.
لاريجاني با اشاره به اهميت ارائه لوايح منطقي از سوي دولت به مجلس گفت: قطعا ارائه لوايح منطقي مي تواند زمينه فعاليت اقتصادي را فراهم کند، در شرايط فعلي مجموعه فعاليت هاي دولت براي ارائه لوايح چشمگير نيست و اکثر لوايح به غير از لايحه بودجه و اصلاح لايحه بودجه 92 زمينه بين دولي دارد از اين رو قوانين مادري که بتواند بستر توليد را فراهم و زمينه جهش اقتصادي را محقق کند تا کنون از سوي دولت به مجلس داده نشده است.
وي افزود: برخي طرح ها از سوي مجلس تدوين مي شد اما دولت‌ها مکرر مي گفتند که طرحها را متوقف کنيد تا ما لايحه دهيم اما تا کنون آن لوايح به مجلس ارائه نشده و قطعا زمان با سرعت مي گذرد بنابراين امور کارشناسي بايد در دولت به سرعت انجام شود و وزارتخانه ها با برنامه ريزي بايد لوايح را به مجلس بياورند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه خوشبختانه دولت به اجراي قانون تعلق خاطر دارد گفت: براساس آمارهاي هيأت تطبيق مصوبات دولت با قوانين موارد تخلف از قانون و دولت يازدهم کاهش پيدا کرده است اما آن چيزي که مهم و خوب است ارائه لوايح منطقي است تا دست دولت براي کار باز شود از اين رو اميدواريم در اين جلسه با يک همت عمومي برخي نارسايي ها مرتفع و همکاري هاي دو قوه افزون شود و قوانين مورد نياز تصويب تا شرايط براي اقتصاد مقاومتي فراهم شود.
به گزارش برنا به نقل از خانه ملت، در ادامه اين نشست معاونان پارلماني وزارتخانه ها و دستگاه ها نيز به ترتيب به طرح موضوعات مربوطه پرداختند.
انصاري: نارسايي‌هاي گذشته تکرار نمي‌شود
معاون پارلماني رئيس جمهور نيز با بيان اينکه فضاي تعامل دولت و مجلس در دوره کنوني حداکثري است گفت: شاهد دوراني از هماهنگي خوب در سطح سران سه قوه هستيم و برخي نارسايي هاي گذشته تکرار نمي شود.
مجيد انصاري نيز در نشست مشترک معاونان پارلماني وزارتخانه ها با رئيس مجلس ضمن تبريک اعياد شعبانيه و انتخاب مجدد علي لاريجاني به عنوان رئيس مجلس، گفت: خوشبختانه با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد با رياست حسن روحاني فضاي تعامل حداکثري بين دولت و مجلس به وجود آمد که اين يک نقطه قوت براي نظام در مقطع کنوني است.
وي با اشاره به اينکه رئيس جمهور سابقه پنج دوره نمايندگي مجلس را دارد و در سمت هايي همچون نايب رئيسي مجلس فعاليت داشته، گفت: با توجه به سابقه نمايندگي رئيس جمهور در مجلس، در دولت برداشت و فهم درستي از مقتضيات و جايگاه و نقش مجلس وجود دارد و نيازي به تلاش زياد براي تبيين و توصيف اين جايگاه نيست.
به گفته معاون پارلماني رئيس جمهور در جلسات متعدد دولت، رئيس جمهور بر تعامل حداکثري با مجلس تأکيد کرده و اعلام کردند که دولت تعامل حداکثري را وظيفه خود مي داند.
انصاري در ادامه با اشاره به گذشت 9 ماه از استقرار دولت تدبير و اميد، از رئيس و نمايندگان مجلس به دليل تعامل در تنظيم و تشديد بودجه و جلسه رأي اعتماد به کابينه تشکر کرد.
معاون پارلماني رئيس جمهور گفت: شاهد دوراني از هماهنگي خوب در سطح سران سه قوه ضل رهبري هستيم و فکر مي کنم مردم هم از اين موضوع خوشحال هستند که برخي نارسايي هاي گذشته تکرار نمي شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |