سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 713 15:10:26 1392-12-26
طلای جهانی در مرز 1384 دلار

طلای جهانی در مرز 1384 دلار

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
طلای جهانی در مرز 1384 دلار

طلای جهانی در مرز 1384 دلار

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : هر اونس طلا در بازارهای جهانی به علت تنش‌های اوکراین در اطراف بالاترین رقم در 6 ماه اخیر در حال نوسان است و به 1383.72 دلار رسید .

به گزارش رویترز، به دنبال کاهش ارزش اوراق بهادار به علت الحاق کریمه به روسیه پس از انجام همه‌پرسی و تشدید تنش‌ها میان مسکو و غرب، طلا در اطراف بالاترین رقم خود در 6 ماه اخیر در حال نوسان است.

تشدید تنش‌های ژئوپلتیکی و نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی که سبب کاهش تقاضا برای این فلز گران‌بها شد، قیمت طلا را در سال جاری 15 درصد افزایش داده است.

هر اونس طلا در ساعات اولیه معاملات امروز به 1391.76 دلار یعنی بالاترین رقم از 9 سپتامبر، رسید اما در لحظه انتشار این خبر با 80 سنت افزایش نسبت به روز گذشته 1383.72 دلار معامله شد.

دیک پون تحلیلگر بازار طلا در هنگ‌کنگ گفت: فضای سیاسی در رابطه با اوکراین بسیار نفش افزایشی و تقویت‌کننده برای طلا دارد و تا مدتی ادامه خواهد یافت. من فکر می‌کنم که سخت نیست در هفته‌های آتی قیمت‌ها به 1500 دلار در هر اونس برسد.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در جهان روز جمعه 3.29 درصد افزایش یافت و به 816.59 دلار رسید.

افزایش قیمت طلا به بیش از1400 دلار زودگذر خواهد بود

تحلیلگر برجسته موسسه مالیIJپیش بینی کرد، در صورتی که تشدید بحران اوکراین موجب افزایش قیمت طلا به بیش از 1400 دلار شود این مساله چندان دوام نخواهد آورد و بهای این فلز بار دیگر به کانال 1300 دلار باز خواهد گشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی مارکت واچ، آلیستار مک کیج کارشناس ارشد موسسه مالی آی جی تاکید کرد، اعمال تحریم های غرب ضد روسیه می تواند موجب افزایش قیمت طلا به بیش از 1400 دلار در هر اونس شود ولی وجود برخی نگرانی ها و نااطمینانی ها موجب خواهد شد تا قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو شود. در واقع هر گونه افزایش قیمت طلا به بیش از 1400 دلار موقتی و زودگذر خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی افزود، انتشار آمارهای مربوط به وضعیت اقتصادی چین و برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در دو روز آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در روزهای آتی خواهد داشت. اعمال تحریم های غرب ضد روسیه نیز می تواند قیمت طلا را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش طلا ، مردم کریمه در همه پرسی روز گذشته به پیوستن این منطقه به روسیه رای مثبت داده اند. آمریکا و اتحادیه اروپا نسبت به اعمال تحریم های اقتصادی و سیاسی ضد روسیه هشدار داده اند. افزایش تنش در روابط روسیه و غرب موحب افزایش چشمگیر برای تقاضای طلا در بازارهای جهانی شده است.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |