دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 8756 15:52:18 1393-10-17
دلایل تغییر نام معاونت سیاسی صدا و سیما از نظر جبلی

دلایل تغییر نام معاونت سیاسی صدا و سیما از نظر جبلی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دلایل تغییر نام معاونت سیاسی صدا و سیما از نظر جبلی

دلایل تغییر نام معاونت سیاسی صدا و سیما از نظر جبلی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

پیمان جبلی معاون خبر صدا و سیما گفت: از همه ظرفیت های موجود و قابل استفاده برای اعتلا و ارتقا جایگاه رسانه ای صدا و سیما استفاده خواهیم کرد.

معاون جدید رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به سوالی درباره جایگاه صدا و سیما در دوره جدید افزود: صدا و سیما و واحد مرکزی خبر باید به جایگاه واقعی خود برسند و در این راه از همه ظرفیت ها استفاده کرده و تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست.
جبلی در پاسخ به سوالی درباره تعامل صدا و سیما در دوره جدید با سایر رسانه ها گفت: صدا و سیما به ویژه واحد مرکزی خبر در راستای تولید اخبار با دقت، سرعت و جامعیت در راستای وظایف حرفه ای خود تلاش خواهد کرد و از همه ظرفیت ها چه در داخل صدا و سیما و چه خارج از آن استفاده خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره تغییر نام معاونت سیاسی صدا و سیما به معاونت خبر اظهار داشت: اصول حاکم بر بخش های خبری صدا و سیما اصول حرفه ای خبر است و آنچه بر بخش های مختلف خبری صدا و سیما حاکم خواهد بود، اصول حرفه ای خبر است و رسالت ما نیز فراتر از همه معیارها، تولید حرفه ای خبر خواهد بود.
معاون خبر صدا و سیما در پاسخ به سوالی درباره نحوه تعامل صدا و سیما در دوره جدید با دولت یازدهم و نیز درباره برخی بخش های خبری که با انتقاداتی همراه است، گفت: ملاک ها اصول ۱۲ گانه ای همچون روز آمدی، حرفه ای گرایی، نوآوری در ساختار و محتوای خبر خواهد بود که در حکم صادره نیز بیان شده است .
وی تاکید کرد کرد: اصول حرفه ای و اخلاق سیاسی، ملاک کار در حوزه خبر در دوره جدید ریاست صدا و سیما است.
گفتنی است، حکم رئیس جدد صدا و سیما جبلی را به توجه به موضوعاتی چون اطلاع رسانی دقیق و روزآمد و جامع، افزایش کمی و کیفی ضریب نفوذ رسانه در میان آحاد مردم، افزایش سرعت و دقت و صحت در تولید و پخش خبر، صیانت از اعتبار رسانه ملی، رعایت بی طرفی، انعکاس مناسب خدمات نظام و عملکرد قوای سه گانه و اهتمام به خبرنگاران آزاد و شهروند توصیه کرده است.
در بخشی از حکم جبلی آمده است: نظر به مراتب تعهد، توانمندی ها و سوابق مفید و موثر جناب عالی و با توجه به تغییرات جدید ساختار سازمان و تبدیل 'معاونت سیاسی' به 'معاونت خبر ' به موجب این حکم به عنوان معاون خبر سازمان منصوب می شوید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |