جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 743 12:16:18 1393-01-15
راه اندازی صندوق های مخاطره پذیر درفرابورس

راه اندازی صندوق های مخاطره پذیر درفرابورس

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
راه اندازی صندوق های مخاطره پذیر درفرابورس

راه اندازی صندوق های مخاطره پذیر درفرابورس

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی بازار دارایی های فکری و صندوق های مخاطره پذیر در اوایل سال 93 در شرکت فرابورس ایران خبر داد .
دکتر "علی صالح آبادی" با بیان مطلب فوق افزود : بسیاری از دانشگاهیان، مخترعان و مبتکران کشور دارای ایده ها، طرح ها و ابتکارات جدیدی هستند اما بازاری منسجم برای معرفی این ایده ها در کشور وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد : اختراعات، اکتشافات، برندها (نام‌های تجاری) و طرح‌های صنعتی، در بازار دارایی‌های فکری فرابورس قابل معامله خواهند بود.
سخنگوی سازمان بورس از راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری مخاطره پذیر در آینده نزدیک در فرابورس خبر داد و گفت : این صندوق های می توانند منابع مالی لازم برای طرح های کارآفرینی مبتنی بر ایده های نو را در کشور تامین کنند.
پیش از این مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه راه‌اندازی بازار دارایی های فکری، مراحل پایانی راه اندازی خود را سپری می کند، گفته بود : این بورس در مرحله طراحی نحوه تجاری ‌سازی اید‌ه‌ها قرار دارد.
امیر هامونی افزود : در روند معاملات بورس ایده چهار نوع قرارداد در نظر گرفته شده که یکی از آنها واگذاری 100 درصدی حقوق مادی ایده‌ها است.
وی ادامه داد : عقود مشارکتی، دومین قرارداد بورس ایده خواهد بود که مخترع با مشارکت در سرمایه‌گذاری در قالب شرکت سهامی خاص اقدام می‌کند، سومین و چهارمین نوع قرارداد آن با تیراژ معین و مدت معین خواهد بود که در این صورت اختراع اجاره داده خواهد شد.
هامونی همچنین با اشاره به اینکه تمام معاملات بورس ایده به عنوان یک ابزار مالی در شورای عالی بورس شناخته شده است، گفت: در صورت معاملاتی شدن ایده‌ها، چهار نوع قرارداد برای آن در نظر گرفته شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |