جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 186014 08:05 1401/04/18
بیجار رتبه اول تولید گندم دیم در کشور

بیجار رتبه اول تولید گندم دیم در کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بیجار رتبه اول تولید گندم دیم در کشور

بیجار رتبه اول تولید گندم دیم در کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر یک روزه هیات دولت به استان کردستان، به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در دیدار و گفت و گو با خانواده معظم شهید علیرضا مرادی، از آنان تقدیر کرد و افزود: ما هرچه در این کشور داریم به برکت خون پاک شهدا است.

وی اظهار کرد: ریاست جمهوری در سفرهای استانی تاکید دارند که با خانواده‌های شهدا دیدار داشته باشیم و سلام ایشان را به نیابت برسانیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه شهرستان بیجار قطب کشاورزی استان کردستان است، عنوان کرد: این شهرستان اولین رتبه تولید گندم دیم در کشور را دارد و پهناورترین منطقه این استان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این شهرستان با ۳۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد لذا در حوزه کمبود آب در منطقه دچار چالش است که امیدواریم در این سفر بتوانیم اقداماتی در این زمینه انجام دهیم.

نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به شهرستان بیجار گفت: جاده ورودی بیجار برای تردد ناامن است و این موضوع را در شورای اداری بیان می‌کنم، همچنین در زمینه صنایع تبدیلی، گلخانه، سرمایه‌گذاری در مجتمع‌های دامپروری باید اقداماتی انجام شود که تلاش می‌کنیم از محل مصوبات سفر در حوزه اشتغال و حمایت از بخش کشاورزی گام برداریم.

وی ادامه داد: مسئله مهاجرت در این منطقه با اشتغالزایی برطرف خواهد شد که در مصوبات سفر به آن توجه ویژه می‌شود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |